Sisukord
Arvamus
Postimees
02.06.2015
Eesti Mälumäng Partei nimeks saab Isamaa? Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Raske õnnetuse põhjustas krooniline roolijoodik Igapäevasest rongisõidust sai kannatuste rada Eesti lühiuudised Tagakülg Täna algab Pihkvas kohtupidamine Kohvri üle Lastekaitsepäeval jagati tunnustust ja kinke Elron: meil ei olnud suuremat rongi liinile saata Reinsalu: oma toolist ma kinni ei hoia Ameerika vanemakoolitus osutus Eesti jaoks sobivaks Palts soovitab «poistel» tõmbuda tagaplaanile Majandus Noor ettevõtja toob oma mentori Eestisse Majanduse lühiuudised Disneyst on saanud Hollywoodi rahamasin Välismaa Vaidlus takistab USA luure tööd Cameron jonni ei jäta Välismaa lühiuudised Arvamus Jaak Jõerüüt: IRL kahe juhikandidaadiga mäekõrguste probleemide ees Rein Taagepera: nahk ja keel Urmas Sutrop: Reformierakonna liikmeskonnast Juhtkiri: Mis on pildil valesti? Jevgenia Värä: ilma eelarvamusteta Postimees 1928. aastal: segadus ülemistes sfäärides Kuus õlut või neli õlut – selles on küsimus Kultuur Hirmuga elades ei ole nüanssideks aega Sport Šarapova langes välja Spordi lühiuudised Rock loodab osaleda uues tugevas eurosarjas Koondis vajab kvaliteetseid mänge ja lisaraha Füüsilise ettevalmistuse treener: Venno on teinud suure arengu Euroopa jalgpallijuhid jätkavad mässu FIFA vastu Tallinn Puud vigastasid trolliliini ja pargis istunud naist Nõmmel varastati väligrill Tarbija Android uueneb mitmest küljest Tartu Lihaturg lõi haljendama linnapea eestvõttel Tänavaaugus ratta lõhkunu jäi valurahata Teadlased uurisid Tartumaa laste allergiaid Rannahooaeg algas Tartus päikeseliselt Võimlejad kogunevad suurele peole Vaba elu vee peal polegi mõeldamatu: igaüks võib kesklinna jõele kolida Kutsehariduskeskus peab taaskasutuslaata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1928. aastal: segadus ülemistes sfäärides

1 min lugemist

Ilmastikuga ei näi enam nagu asjad korras olevat. Enne pühi kippus kuumus liiale, pühade ajal valas vett kui oa-varrest ja eile tuli kohati juba lund. Kes suvepuhkusele läksid 1. juunil, ei või päikesevannide võtmisega mitte just väga kiidelda.

Millest tuleb niisugune segadus ülemistes sfäärides? Tartu ülikooli met. obs. seletab kõike seda kõrgerõhkkonna liikumisega. Kõrgerõhkkond, mis Gröönimaa poolt tuli, on mõnda päeva püsinud Põhja-Skandinaavias ja ulatus eile isegi Lõuna-Skandinaaviasse ja Soome. Sealt on pärit meiegi külm.

Madalrõhkkond omakorda on püsinud pikemalt Venemaal, keskkoht Lõuna-Venemaal. Mõlemi rõhkkonna (kõrge ja madala) lähedus üksteisele tekitab aga tuult. Seda saime eile tublisti tunda. Liibavis oli tuule kiirus 9 palli, Pärnus 7, mujal vähem. Õieti tähendab see juba keskmist tormi. Eriti kõva oli tuul Soome lahe suus.

Teatavaks troostiks on, et rõhkkondade vahe suur ei ole ja sellepärast temperatuur päris alla minna ei saa. Eile tuli Tallinnas siiski juba natuke lund, Tartus ainult lumelörtsi. Suuremaid sademeid ei ole oodata.

Praegune seisukord ei ole igatahes veel kriitiline, kuigi soojad ja päikeseküllased ilmad mõneks päevaks puuduvad. Ja kerge lumi praegusel ajal öeldakse põllule rohkem olevat kui kott kunstväetist. 2.06.1928

Seotud lood
01.06.2015 03.06.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto