Sisukord
Tartu
Postimees
02.06.2015
Eesti Mälumäng Partei nimeks saab Isamaa? Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Raske õnnetuse põhjustas krooniline roolijoodik Igapäevasest rongisõidust sai kannatuste rada Eesti lühiuudised Tagakülg Täna algab Pihkvas kohtupidamine Kohvri üle Lastekaitsepäeval jagati tunnustust ja kinke Elron: meil ei olnud suuremat rongi liinile saata Reinsalu: oma toolist ma kinni ei hoia Ameerika vanemakoolitus osutus Eesti jaoks sobivaks Palts soovitab «poistel» tõmbuda tagaplaanile Majandus Noor ettevõtja toob oma mentori Eestisse Majanduse lühiuudised Disneyst on saanud Hollywoodi rahamasin Välismaa Vaidlus takistab USA luure tööd Cameron jonni ei jäta Välismaa lühiuudised Arvamus Jaak Jõerüüt: IRL kahe juhikandidaadiga mäekõrguste probleemide ees Rein Taagepera: nahk ja keel Urmas Sutrop: Reformierakonna liikmeskonnast Juhtkiri: Mis on pildil valesti? Jevgenia Värä: ilma eelarvamusteta Postimees 1928. aastal: segadus ülemistes sfäärides Kuus õlut või neli õlut – selles on küsimus Kultuur Hirmuga elades ei ole nüanssideks aega Sport Šarapova langes välja Spordi lühiuudised Rock loodab osaleda uues tugevas eurosarjas Koondis vajab kvaliteetseid mänge ja lisaraha Füüsilise ettevalmistuse treener: Venno on teinud suure arengu Euroopa jalgpallijuhid jätkavad mässu FIFA vastu Tallinn Puud vigastasid trolliliini ja pargis istunud naist Nõmmel varastati väligrill Tarbija Android uueneb mitmest küljest Tartu Lihaturg lõi haljendama linnapea eestvõttel Tänavaaugus ratta lõhkunu jäi valurahata Teadlased uurisid Tartumaa laste allergiaid Rannahooaeg algas Tartus päikeseliselt Võimlejad kogunevad suurele peole Vaba elu vee peal polegi mõeldamatu: igaüks võib kesklinna jõele kolida Kutsehariduskeskus peab taaskasutuslaata Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lihaturg lõi haljendama linnapea eestvõttel

4 min lugemist
1937. On aasta ja ka lahtise lihaturu viimane tööpäev. Turul müüjad löövad jäädava lahkumise puhul plekist kaalukaussidega lokku. Tartu senine lahtine lihaturg, mida lähemal ajal katab juba ilus muru, teab ja julgeb 1938. aasta 3. jaanuari ajalehtki väita. FOTO: Postimees, 1938

Vabaduse puiestee ääres, haridus- ja teadusministeeriumi ees käib platsi korrastamine. Värske ilme saavad kõnniteed, hekijäänuste asemele istutatakse uued taimed.Pärast töö lõppu võivad tartlased soetada sinna endale või enda jaoks tähtsale inimesele nimelise pingi.See uudis kergitas minevikust olevikku kõnealuse väljaku sünniloo. Haljasala tekkimine on seotud Tartule väga elulise sündmuse, turuhoone valmimisega.

Tellijale

Oli 1937. aasta viimane päev. Emajõe ääres linna lahtisel lihaturul löödi plekist kaalukausse kokku. Nii lärmakalt andsid siinsed kauplejad märku, et käes on tähelepanu vääriv hetk – alanud oli lahtise lihaturu viimane tööpäev. Suurim ja lõplik «kontsert» sai hoogu kella 12 paiku, kui algas turu lõpetamise sagin.

Lihaturu viimase kauplemispäeva meeleolu on jäädvustanud ka 1938. aasta 3. jaanuari Postimees. Kirjutise juures oleva pildi allkiri fikseerib turu viimase hetke: Tartu senine lihaturg, mida lähemal ajal katab ilus muru.

01.06.2015 03.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto