Sisukord
Arvamus
Postimees
03.06.2015
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Male Jüri Saar: Eestis võiks kaaluda liiklustapmise kuriteokoosseisu Pelletitehase sudu mürgitab võrokesi Esikülg 3.06 Mesilaste hukkumisi tingib peamiselt taimekaitsevahendite väärkasutus Blatter taandub FIFA juhi kohalt Tartu reformierakondlased tõstavad häält võimuleppe vastu Vabaerakond ja EKRE on kampaaniakulud tasunud Tallinna vanalinnas jooksid värvikirevad kontorirotid Eesti lühiuudised Majandus Katainen käis Eestis Junckeri plaani müümas Petturid kasutavad ära autode käibemaksu muudatust Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Bērziņš läheb ajalukku idalembese rahvamehena Läti asub mängima presidendipokkerit Arvamus Vene ajakirjanik: suhtumine Putini režiimi muutub Juhtkiri: sõiduauto kui taparelv Madis Kalvet: Rahaga maailma tähelepanu ostmine Postimees 1859. aastal: aurolaew «lähhäb, et suits agga tagga». Hannes Luts: ühe rongisõidu tegelik hind Peeter Koppel: 33 aastat eksimusi Sport Spordi lühiuudised Kalju imeminut seljatas Flora Blatter taandub FIFA juhi kohalt Sepp Blatter taandub FIFA juhi kohalt Austraallased kutsusid Einaste suusatarkust jagama Jane Salumäe: aususest, dopingust ja ühest ammusest kripeldusest Tallinn Merepäevadel seilab eskaader Piritalt Vanasadamasse Tartu Kohvikud ja linn sõlmisid hea tava lepingu Tartu kesklinna kerkiva keskuse nurgakivi silinder saabus drooniga Turistid saavad käia kiiksuga kohtades Petersoni gümnaasium asub õpetama riigikaitset Küberpähkli võistluse võitsid Tartu noored Mäss oravate kantsis? Priit Pullerits: Võõraste võlu Vähki seljatav õde ei loobu oma tööst Soengumoes teeb sel kevadel ja suvel ilma nooruslikkus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peeter Koppel: 33 aastat eksimusi

2 min lugemist
Peeter Koppel FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Maailmas on vähe kindlaid asju. Surm. Maksud. See, et kiirelt «lendu tõusnud» majandusnäitajad või varade hinnad leiavad tee tagasi oma (ajaloolise) keskmise trendi juurde. Ja kindlasti see, et kohe, kui intressimäärad oma langustrendis väikese jõnksu ülespoole teevad, ilmub välja suur hulk välimuse järgi pika kogemusega härrasmehi, kes hakkavad kindlas kõneviisis rääkima sellest, kuidas intressimäärad kohe-kohe tõsisemalt tõusma hakkavad.

Tellijale Tellijale

See reaktsioon on olnud kombeks juba viimased enam kui 30 aastat. Ekslikult. Viimane hiljutine jõnks ülespoole arenenud riikide riigivõlakirjade tootlustes käivitas taas sama harjumuspärase stsenaariumi: finantsmeedia oli täis häid põhjendusi, miks intressikeskkond kohe muutub. Miks see oluline on?

Kõrgemad intressid tooksid praegusest selgelt erineva (investeerimis)keskkonna. Ometigi on minul suhteliselt raske selle mõttekäiguga kaasa minna. Ja seda vaatamata sellele, et nullilähedane Saksamaa kümneaastase riigivõlakirja tootlus on miski, mille nägemine ekraanil sundis korralikult silmi pühkima. Ja kui sellest veel ei piisanud, siis vajus Hispaania kümneaastaste võlakirjade tootlus allapoole USA sama pikkadest võlakirjadest. Ei tasu unustada, et Hispaania makromajandus on miski, millega tutvumine asendab edukalt õudusfilmide vaatamist. Ja nüüd laenavad nad hirmodavalt? See ei saa ju ometi tõsi olla? See ei saa ju ometi nii jääda?

02.06.2015 04.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto