Sisukord
Välismaa
Postimees
03.06.2015
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Male Jüri Saar: Eestis võiks kaaluda liiklustapmise kuriteokoosseisu Pelletitehase sudu mürgitab võrokesi Esikülg 3.06 Mesilaste hukkumisi tingib peamiselt taimekaitsevahendite väärkasutus Blatter taandub FIFA juhi kohalt Tartu reformierakondlased tõstavad häält võimuleppe vastu Vabaerakond ja EKRE on kampaaniakulud tasunud Tallinna vanalinnas jooksid värvikirevad kontorirotid Eesti lühiuudised Majandus Katainen käis Eestis Junckeri plaani müümas Petturid kasutavad ära autode käibemaksu muudatust Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Bērziņš läheb ajalukku idalembese rahvamehena Läti asub mängima presidendipokkerit Arvamus Vene ajakirjanik: suhtumine Putini režiimi muutub Juhtkiri: sõiduauto kui taparelv Madis Kalvet: Rahaga maailma tähelepanu ostmine Postimees 1859. aastal: aurolaew «lähhäb, et suits agga tagga». Hannes Luts: ühe rongisõidu tegelik hind Peeter Koppel: 33 aastat eksimusi Sport Spordi lühiuudised Kalju imeminut seljatas Flora Blatter taandub FIFA juhi kohalt Sepp Blatter taandub FIFA juhi kohalt Austraallased kutsusid Einaste suusatarkust jagama Jane Salumäe: aususest, dopingust ja ühest ammusest kripeldusest Tallinn Merepäevadel seilab eskaader Piritalt Vanasadamasse Tartu Kohvikud ja linn sõlmisid hea tava lepingu Tartu kesklinna kerkiva keskuse nurgakivi silinder saabus drooniga Turistid saavad käia kiiksuga kohtades Petersoni gümnaasium asub õpetama riigikaitset Küberpähkli võistluse võitsid Tartu noored Mäss oravate kantsis? Priit Pullerits: Võõraste võlu Vähki seljatav õde ei loobu oma tööst Soengumoes teeb sel kevadel ja suvel ilma nooruslikkus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bērziņš läheb ajalukku idalembese rahvamehena

2 min lugemist
Läti praegune president Andris Bērziņš. FOTO: Ronald Zak/AP/Scanpix

Diplomaatidele küll peavalu, aga vanaisalik, lihtsatele maainimestele avatud ja arusaadav ning vene vähemust võrdselt positsioonilt kohelnud riigipea — nii iseloomustatakse Läti praegust presidenti, oma ametiaega lõpetavat Andris Bērziņšit, kes uuesti ei kandideeri.

Tellijale Tellijale

«Ma arvan, et Bērziņši neli aastat olid üsnagi arusaadavad,» iseloomustab parlamendisaadik ja politoloogiaõppejõud Veiko Spolītis. «Ta on vana koolkonna esindaja. See ei valmistanud kindlasti eriti suurt rõõmu Läti diplomaatidele, arvestades tema hoiakuid, maailmavaadet ja oskusi.»

Palvele tuua näiteid vastab Spolītis, et jääb parem diplomaatiliseks. Siiski annab ta vihje: «Kui me vaatame, kus Bērziņš nelja aasta jooksul käis, siis need on Usbekistan, Tadžikistan, Türkmenistan, Türgi, Gruusia, Aserbaidžaan ja teised sellised riigid. Läände sõitma ta suurt ei kippunud.»

02.06.2015 04.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto