Sisukord
Kergejõustik
Postimees
03.06.2015
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Male Jüri Saar: Eestis võiks kaaluda liiklustapmise kuriteokoosseisu Pelletitehase sudu mürgitab võrokesi Esikülg 3.06 Mesilaste hukkumisi tingib peamiselt taimekaitsevahendite väärkasutus Blatter taandub FIFA juhi kohalt Tartu reformierakondlased tõstavad häält võimuleppe vastu Vabaerakond ja EKRE on kampaaniakulud tasunud Tallinna vanalinnas jooksid värvikirevad kontorirotid Eesti lühiuudised Majandus Katainen käis Eestis Junckeri plaani müümas Petturid kasutavad ära autode käibemaksu muudatust Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Bērziņš läheb ajalukku idalembese rahvamehena Läti asub mängima presidendipokkerit Arvamus Vene ajakirjanik: suhtumine Putini režiimi muutub Juhtkiri: sõiduauto kui taparelv Madis Kalvet: Rahaga maailma tähelepanu ostmine Postimees 1859. aastal: aurolaew «lähhäb, et suits agga tagga». Hannes Luts: ühe rongisõidu tegelik hind Peeter Koppel: 33 aastat eksimusi Sport Spordi lühiuudised Kalju imeminut seljatas Flora Blatter taandub FIFA juhi kohalt Sepp Blatter taandub FIFA juhi kohalt Austraallased kutsusid Einaste suusatarkust jagama Jane Salumäe: aususest, dopingust ja ühest ammusest kripeldusest Tallinn Merepäevadel seilab eskaader Piritalt Vanasadamasse Tartu Kohvikud ja linn sõlmisid hea tava lepingu Tartu kesklinna kerkiva keskuse nurgakivi silinder saabus drooniga Turistid saavad käia kiiksuga kohtades Petersoni gümnaasium asub õpetama riigikaitset Küberpähkli võistluse võitsid Tartu noored Mäss oravate kantsis? Priit Pullerits: Võõraste võlu Vähki seljatav õde ei loobu oma tööst Soengumoes teeb sel kevadel ja suvel ilma nooruslikkus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jane Salumäe: aususest, dopingust ja ühest ammusest kripeldusest

6 min lugemist
Jane Salumäe oma Hispaania kodu aias. FOTO: Mariel Gregor

Juba 15 aastat Hispaanias elav Eesti läbi aegade parim naispikamaajooksja Jane Salumäe rääkis intervjuus Postimehele, mida ta arvab Eesti sportlastest, treeneriametist ja ühest jooksust, mis talle karjäärist kripeldama jäänud. Kui ta seisaks uuesti oma jooksjakarjääri alguses, siis valiks 47-aastane naine taas sportlase elu.  

Postimees kohtus Salumäega tema Hispaania kodus, Madridi lähistel mägede vahel. Ilm on mai lõpus juba nii soe, et tagaaias asuvas basseinis võiks mõnusalt ujuda. Salumäe tunnistab, et on aastatega Eesti elust üsna võõrdunud. «Emakeeles saab rääkida haruharva ning väga ei jõua jälgida ka kodumaist spordielu,» ütleb ta. Eestisse lõplikult tagasikolimise plaani tal pole, ent ta treeniks mõne aasta hea meelega Eesti tippjooksjaid.

Tellijale Tellijale

Jane, millega sa ennast Hispaanias elatad?

Töötan siiani oma endise abikaasa Rauli (Raul Martinez Rodriguezi – M. G.) füsioteraapia kliinikus, võtan kliente vastu, korraldan paberimajandust. Lisaks juhendan siin harrastussportlasi, aga põhitöö, mis leiva lauale toob, on ikka kliinikus.

02.06.2015 04.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto