Sisukord
Tartu
Postimees
03.06.2015
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Male Jüri Saar: Eestis võiks kaaluda liiklustapmise kuriteokoosseisu Pelletitehase sudu mürgitab võrokesi Esikülg 3.06 Mesilaste hukkumisi tingib peamiselt taimekaitsevahendite väärkasutus Blatter taandub FIFA juhi kohalt Tartu reformierakondlased tõstavad häält võimuleppe vastu Vabaerakond ja EKRE on kampaaniakulud tasunud Tallinna vanalinnas jooksid värvikirevad kontorirotid Eesti lühiuudised Majandus Katainen käis Eestis Junckeri plaani müümas Petturid kasutavad ära autode käibemaksu muudatust Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Bērziņš läheb ajalukku idalembese rahvamehena Läti asub mängima presidendipokkerit Arvamus Vene ajakirjanik: suhtumine Putini režiimi muutub Juhtkiri: sõiduauto kui taparelv Madis Kalvet: Rahaga maailma tähelepanu ostmine Postimees 1859. aastal: aurolaew «lähhäb, et suits agga tagga». Hannes Luts: ühe rongisõidu tegelik hind Peeter Koppel: 33 aastat eksimusi Sport Spordi lühiuudised Kalju imeminut seljatas Flora Blatter taandub FIFA juhi kohalt Sepp Blatter taandub FIFA juhi kohalt Austraallased kutsusid Einaste suusatarkust jagama Jane Salumäe: aususest, dopingust ja ühest ammusest kripeldusest Tallinn Merepäevadel seilab eskaader Piritalt Vanasadamasse Tartu Kohvikud ja linn sõlmisid hea tava lepingu Tartu kesklinna kerkiva keskuse nurgakivi silinder saabus drooniga Turistid saavad käia kiiksuga kohtades Petersoni gümnaasium asub õpetama riigikaitset Küberpähkli võistluse võitsid Tartu noored Mäss oravate kantsis? Priit Pullerits: Võõraste võlu Vähki seljatav õde ei loobu oma tööst Soengumoes teeb sel kevadel ja suvel ilma nooruslikkus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Petersoni gümnaasium asub õpetama riigikaitset

1 min lugemist

Tuleval õppeaastal lisab Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium õppekavasse riigikaitse ja julgeoleku mooduli, mis annab õpilastele võimaluse süüvida põhjalikumalt sise- ja välisjulgeoleku teemadesse.

Petersoni gümnaasiumisse astunud õpilane ei vali ühte suunda, vaid saab valida neli moodulit, millest igaüks sisaldab kuut kursust.

Kristjan Jaak Petersoni güm­naasiumi direktori Merike Kaste sõnul oli riigikaitsekursus õpilaste seas lõppeval õppeaastal väga populaarne, mistõttu tuligi mõte, et riigikaitse õpetamises tuleks samm edasi liikuda ja anda õpilastele võimalus end kolme aasta vältel julgeolekuteemadel rohkem harida.

Koostöö ametkondadega

Uus moodul on valminud koostöös päästeameti, politsei- ja piirivalveameti ning vanglateenistusega.

Kaste rääkis, et eesmärk pole mitte ainult teooriat tutvustada, vaid oluline on ka see, et õpilased näeksid, kuidas nendes asutustes töö käib.

Näiteks päästeameti juhendatava kursuse eesmärk on arendada teadmisi ohutusest ja hoiakuid selle suhtes. Lisaks üldteadmistele omandatakse ka vabatahtliku pääste, veeohutuse, plahvatusohutuse ja elanikkonna kaitse alaseid teadmisi ja oskusi.

Vanglateenistus keskendub enesekaitsele ja selle kõrval vanglaametnike töö tutvustamisele. Lõuna prefektuuri kursuse eesmärk on aga anda õpilastele ülevaade sisejulgeoleku eri- ja kutsealadest ning oskuse hinnata ja vältida võimalikke ohtusid. Samuti saavutavad õpilased pädevustaseme, mis võimaldab hiljem sooritada abipolitseiniku kvalifikatsioonieksami.

18 moodulit

Petersoni gümnaasiumis on valikus kokku 18 moodulit. Merike Kaste ütles, et lõppeval õppeaastal olid kõige populaarsemad tervishoiu, meedia, psühholoogia, juriidika ja inglise keele moodul.  

«Moodulõpe aitab kindlasti ülikoolis lihtsamalt valikut teha, sest juba gümnaasiumis saadakse teada, mida üks või teine valdkond endast kujutab,» arvas Kaste.

Ta lisas, et tulevaste kümnendike seast on riigikaitse mooduli endale valinud 35, nende seas on nii noormehi kui ka neidusid.

Seotud lood
02.06.2015 04.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto