Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Küberpähkli võistluse võitsid Tartu noored

Hariduse infotehnoloogia sihtasutuse korraldatud Eesti esimesel põhikooli- ja gümnaasiuminoorte küberkaitsevõistlusel Küberpähkel olid võidukad Tartu koolilapsed. Esikoha noppis Miina Härma gümnaasiumi abiturient Johannes Kadak.

Küberpähkli võistlust korraldati kahes voorus. Esimene oli veebipõhine ja seal pandi proovile osalejate teoreetilised teadmised.

Teise ehk lõppvooru pääses 25 parimat. 1. juunil Eesti infotehnoloogia kolledžis lahendasid osalejad praktilisi ülesandeid, näiteks pidid nad tegelema pahavaraga ja leidma võrguliiklusest krüpteerimata andmeid.

Eesti nüüdisaegne digitaalne eluviis põhineb suuresti e-teenustel, märkis Küberpähkli projektijuht Johannes Tammekänd. «Kübermaailmas, kus küberkuriteod ja -ründed on kasvav trend, on IT-valdkonna spetsialiste järjest rohkem vaja,» sõnas ta.

Nii peetigi Küberpähkli võistlust, et suurendada noorte teadlikkust ja kompetentsust küberturbe valdkonnas. Võistlejate tase oli kõrge, kinnitas Tammekänd. Ta lisas, et näiteks mõned osalejad lahendasid ülesanded poole etteantud ajaga ja neile tuli anda lisaülesandeid.

Enim pääses Küberpähkli teise vooru Tartu õpilasi. Võit ei tulnud Johannes Kadakule üllatusena, sest infotehnoloogiaga on ta juba pikalt tegelenud ning ka oma kõrgkooliõpinguid plaanib selles vallas.

Teise koha sai Andres Jõgi Jaan Poska gümnaasiumist, kolmas koht läks sama kooli õpilasele Gregor Eesmaale.

Küberpähkli finaali pääses ka üks põhikoolinoor, Kadrina keskkooli 7. klassi noormees Reio Opromei.

02.06.2015 04.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto