Sisukord
Kultuur
Postimees
06.06.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert TTÜ rektori valimise hääletussedelid ekspertiisi Tagakülg Maasikamüüja Tsahkna võimalus Rõivase hinnangul pole tartlastega tüli olnudki Postimees tähistas sünnipäeva. Kisendad, Isamaa! Pärnu värbamiskampaania niidid juhivad Tartusse Majandus TTÜ rektori valimise hääletussedelid ekspertiisi LHV toob käibele euroga tagatud krüptoraha Kreeka ei maksnud IMFile Välismaa Kreeka ei maksnud IMFile Keenia puuetega laste päästetee Normcore president Kommentaar Koolivõimalus eestlaste toel Arvamus Jelena Skulskaja: abee Prévost’ eksimus ehk kuidas vabaneda vabadusest? Juhtkiri: Kreeka maksmata arve ähvardab poliitilise kriisiga Postimees 1929. aastal: Rootsi majandus kasvab Kisendad, Isamaa! Liis Vaksmann: Printsi ei olegi Normcore president Kirjanduslik meistriklass Ootamatu taandumine Karikatuur Andres Tarandi essee: mälestusi Rooma Klubist Kultuur Viis isiklikku ääremärkust Sinu uutele mälestustele Karen Connelly — tabude murdja Luulehetk – hetk luules Kirjanduslik meistriklass Sport Spordi lühiuudised Taas tuleb kokku Londoni OMi neljapaat Vehklejad jahivad medaleid ja olümpiat Maailma võimsaim ründeliin vs vanameistrite viimane lootus Ootamatu taandumine Tarbija Psüühikahäirega inimest pole vaja karta Ehitusseaduse vead jäävad ehitajate avastada AK Viis isiklikku ääremärkust Sinu uutele mälestustele Kolmkümmend päeva pesemata Koduliiga kaotas palli Viimased uudised Teeme rahval tuju paremaks Andres Tarandi essee: mälestusi Rooma Klubist Lugu söödavatest kividest Karlag eristus karmi kliimaga Arter Horoskoop Igaüks on geenius Arter soovitab Moodne linnadžungel Kanal 2 alustab saatega «Merevaade» Õlut vahuveinipudelist? Aga palun! Mairega Mäel Kolm kuud ja üle 50 festivali Suveköögis vürtsisemalt Jüri Pootsmann: Maal on väga tore elada! Ebatavaliselt tööle Anu Saagim: «Kui kogu aeg paugutada, võib püssirohi kiirelt otsa saada!» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Karen Connelly — tabude murdja

4 min lugemist
Karen Connelly nädal aega tagasi Tallinnas toimunud kirjandusfestivalil HeadRead. FOTO: Dmitri kotjuh/kotjuh.com

Karen Connelly on Kanada kirjanik ja luuletaja, kes alustas kirjanikuteed väga noorelt ning pälvis juba 24-aastaselt Kanada kõige tähtsama, kindralkuberneri kirjandusauhinna Taimaast rääkiva reisiraamatu «Touch the Dragon» (1993, «Puudutada draakonit») eest.

Tellijale Tellijale

See oli Connelly teine raamat ja ta on senimaani kõige noorem kindralkuberneri kirjandusauhinna saanud kirjanik. Ta on avaldanud neli luulekogu, hulganisti reisikirju, mille hulgast kerkivad esile juba nimetatud Tai reisikiri ja Birmas elatud aastatest kõnelev «Burmese Lessons» (2009, «Birma õppetunnid»), ja romaani «The Lizard Cage» (2006, «Sisalikupuur»), mida võrreldakse Orwelli, Solženitsõni ja Mandela kirjutistega. Kõik need raamatud on toonud autorile hulganisti auhindu ja tuntust. Eesti keeles ilmus äsja Connelly viimane luulekogu «Tule, külm jõgi» ja tema esinemised kirjandusfestivalil HeadRead panid publiku kord naerust rõkatama, kord tõid kaasa haudvaikuse.

Pikalt Kanadast eemal – niihästi Prantsusmaal, Hispaanias, Taimaal, Birmas kui ka Kreekas – elanud kirjanik käsitleb luulekogus «Tule, külm jõgi» teemasid, mis puudutavad paljusid ja millest ometi vaikitakse, sest need on teemad, millest ei ole tavaks kõneleda. Ühelt pool kodumaa, Kanada tähendus inimese elus ja teiselt poolt vaikimise nurka lükatud teemad, nagu vägivald naiste, iseäranis põlisrahvaste esindajate ja laste vastu. Need on tabud. Selle seina vastu põrkas kirjanik kohe, kui ta valmissaanud luulekogu käsikirja kirjastajatele saatis – hoolimata asjaolust, et Connelly on juba paarkümmend aastat Kanada kirjanduses oluline autor, lükati käsikiri ikka ja jälle tagasi. Kas äraütlemine ära ei hirmutanud?

05.06.2015 08.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto