Sisukord
Uudised
Tänane leht
08.06.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Paljudel laagritel juba ootenimekiri Lapsi ootab laagrisuvi Tagakülg Suurkogu kohal vana Isamaa vaim Õnnetuse teletorni juures võis põhjustada töötaja eksimus Rail Balticu juhtkomitee loobuks Harjumaal idapoolsest trassivariandist Pentus-Rosimannus: laps ei peaks topeltkodakondsusest lahti ütlema Eesti lühiuudised Punased bokserid välkusid Rakveres Esikülg 8.06 Noored tahavad õppida arstiks ja ehitajaks Majandus Sõõrumaa kavatseb lennujaama turvamise G4Silt üle võtta Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Saakašvili teeb Odessast Gruusiat Soome kaitseminister lubab NATOsse astumist vaagida Türgi otsustas tuleviku üle Arvamus Juhan Mellik: miks põlgan Facebooki Mari Kalma: kuhu kadus mõtlemine? Juhtkiri: loodusseadused poliitikas Postimees 1933. aastal: Kärstna metsapaanama tegelased kohtus Ahto Lobjakas: antibiootikumid rotimürgiga Elvira Tulvik: aeg vaadata üle tubakaaktsiisi regulatsioon Rait Kondor: ühistupangandus täidab pankadest jäänud auku Kultuur Otto Dixi kole kunst Punkarrotist Pärdini, Metsatöllust Senecani Sport Williams võitis 20. suure slämmi tiitli, Wawrinka purustas Djokovici unistuse Spordi lühiuudised Trahvid, intriigid ja Asmeri krõbedad sõnad MSN unustas raske aasta ja tõusis troonile Vassiljevi kerge vigastus ja küsimärgid keskkaitses Vehklejad ei suutnud särada, ent paanikaks pole põhjust Tartu Tartus koolitatakse taas Ukraina armee meedikuid Kesklinna jõekaldale kerkib kolm kohvikut Maksumaksjate arvu kahanemine maksab Tartule kuni 6 miljonit eurot aastas Kergejõustiklaste koorekiht võistleb Tartu publiku ees Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartus koolitatakse taas Ukraina armee meedikuid

1 min lugemist
MTÜ Vaba Ukraina eestvedamisel saabus Tartusse koolitusele teine grupp Ukraina sõjaväemeedikuid. Fotol näitab KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse instruktor nooremveebel Riho Runnel, kuidas käib luunõela paigaldamine. FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Kaitseväe ühendatud õppeasutustes toimub sel nädalal teine tänavune meditsiinikursus Ukraina armee ja vabatahtlike pataljonide paarikümnele meedikule. Esimene grupp käis Tartus väljaõppel märtsis.

Seekordse kursuse eesmärk on anda osalejatele ettekujutus lahingus kannatanu käsitlemise põhimõtetest. Kursust juhendavad kaitseväe ühendatud õppeasutuste ja erinevate väeosade meditsiiniinstruktorid ning üksikud tsiviilmeedikud.

Tartu Postimehega suhelnud kursuslased hindasid Tartust saadud koolitust kõrgelt. «Enamik meist oskas juba enne väga palju, aga me oleme seda kõike praktiliselt ise õppinud. Muidugi on meil ka Ukrainas olnud samasuguseid kursusi, aga siin meie teadmised struktureeritakse. Iga asi asetub omale kohale. Ja see on väga hea,» lausus grupi liige Taras Zhylin.

«See on hea võimalus asju õigesti õppida ja sellest on olnud väga palju kasu,» lisas Andry Salahornyk, kes pidas siinseid õpi- ja elamistingimusi väga heaks.

Grupi liikmete sõnul siirdub osa neist Ukrainasse naasmise järel taas rindele, sest kuigi ametlikult peaks riigis kehtima rahu, käivad osas piirkondades endiselt lahingud.

«Teeme nii nagu kästakse. Mõni jääb õppesse, mõni läheb rindele. Nii õpetama kui ka osalema. Meie ülesanne on anda edasi need teadmised, mis me siin omandame,» lausus Taras. Ta tõdes, et keegi ei oska öelda, millal praegune sõjategevus Ukrainas lõppeb. «Meie soovist üksi ei piisa. See kõik sõltub suurest poliitikast. Kellegi jaoks on see sõda, aga keegi teenib selle pealt kasumit.»

Lisaks õppeasutustes peetavale õppele tegid kursusel osalejad tutvumisvisiidi ka Tartu kiirabisse ning Maarjamõisa erakorralise meditsiini osakonda. Kursus kestab pühapäevani, kui toimub kompleksharjutus, kus tehakse kõik kursusel õpitu praktiliselt ettemängitud situatsioonis läbi. Kursuse organiseeris MTÜ Vaba Ukraina.

Seotud lood
    06.06.2015 09.06.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto