Sisukord
Sport
Postimees
05.06.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eestlased jätavad teadmatusest Austraaliasse tuhandeid dollareid Palju õnne Tallinki sisejuurdlus tuvastas Madisoni süü Sander Kilk töötas vangivalvurina Eesti — riik, kus sureb kõige rohkem narkomaane (1) Ameeriklaste abiga rohkem NATO nägu Tagakülg Pättide liitumise tagamaid asub uurima uus aukohus Tsahkna näeb skandaalis rünnakut enda vastu IRList välja heidetute süüdimõistmised Tähtsaim kõigepealt Venemaa järjekordne impordikeeld kalatööstust upakile ei löö Eesti lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Venemaa järjekordne impordikeeld kalatööstust upakile ei löö Eesti Raudtee pidurdab põhja-lõuna suunalist kaubavedu Välismaa MERS peletab Koreast turiste Pinged lahvatasid taas Laevaõnnetuse ohvrite otsingud jätkuvad Välismaa lühiuudised Prantsuse sõdurite kuritarvitused tõid kaasa ka ÜRO uurimise Tšerkessid ootavad, et nende kannatusi mõistetaks Arvamus Henrik Roonemaa: tühja paagi tasu Eesti õpetaja Belgia koolis: üksnes inglise keelele tänapäeval loota ei saa Rein Veidemann: küsimus eesti eliidist Juhtkiri: kriminaalne poliitika Päeva Karikatuur Kultuur Mis toimus 27 tundi enne esietendust? Elu nagu kunstiteos Matti Miliust meenutavad Sport Balkani riike ähvardatakse EMilt kõrvale jätta Spordi lühiuudised Kuulsat jooksutreenerit seostatakse dopinguga Tippsportlased peavad öiseid võitlusi Tarbija Karm lähiajaloonurk Riia südalinnas MERS peletab Koreast turiste Tartu Eh, Matti, Matti … Panidki minema, jah? Palgamõrva tellimisega seotu sai linnapeaks Armulugu ulatus üle Soome lahe Tänav tuleb jälle ümber teha Rehvihunnik paneb ametnikke muretsema Kogukonnahoov ärkab taas ellu Manfred Danilovitš: arst ei saa kunagi öelda, et nüüd on töö valmis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tippsportlased peavad öiseid võitlusi

7 min lugemist
Gerd Kanter ja Rasmus Mägi augustis toimunud Zürichi Euroopa meistrivõistlustel. Mõlemad mehed tulid suurvõistluselt tagasi hõbedase autasuga. FOTO: Mihkel Maripuu

Ühest probleemist on Gerd Kanter ajapikku, Eesti spordi kindlaks medalimasinaks küpsedes, lahti saanud. See on probleem, millest sportlased väga palju avalikult ei räägi, sest see kummitab neid öösel. Teinekord tundide kaupa.

Tellijale Tellijale

Igatahes mäletab Kanter, et kui ta eelmise kümnendi algul Münchenis, Pariisis ja Ateenas oma esimestel suurtel tiitlivõistlustel käis, sattus ta juba kvalifikatsioonieelsel ööl raskustesse. Ta heitis voodisse, lebas teki all, aga... und ei tulnud. Kell on 12... kell on üks öösel – ikka und pole. Mõistus ütles talle, et kui unetunde jääb napiks – ja neid ei olnud ka kusagilt juurde võtta, sest kvalifikatsioon pidi toimuma hommikul –, võib võitlus aia taha minna.

Aia taha nood võistlused Münchenis, Pariisis ja Ateenas läksidki: Kanter heitis seal alla võimete. Siiski mitte väheste unetundide tõttu, vaid pigem muudel põhjustel, väidab ta, näiteks lagunenud tehnika. Kuid aastate möödudes ja kogemuste lisandudes, kinnitab Kanter, on ta võistluseelsel ööl kummitavast uneprobleemist jagu saanud. Ta ei mäleta, et enne Pekingi olümpiat, kus ta võitis kulla, ja enne Londoni mänge, kust tuli pronks, oleks otsustava etteaste eel uinumisega raskusi tekkinud.

04.06.2015 06.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto