Sisukord
Uudised
Tänane leht
05.06.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eestlased jätavad teadmatusest Austraaliasse tuhandeid dollareid Palju õnne Tallinki sisejuurdlus tuvastas Madisoni süü Sander Kilk töötas vangivalvurina Eesti — riik, kus sureb kõige rohkem narkomaane (1) Ameeriklaste abiga rohkem NATO nägu Tagakülg Pättide liitumise tagamaid asub uurima uus aukohus Tsahkna näeb skandaalis rünnakut enda vastu IRList välja heidetute süüdimõistmised Tähtsaim kõigepealt Venemaa järjekordne impordikeeld kalatööstust upakile ei löö Eesti lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Venemaa järjekordne impordikeeld kalatööstust upakile ei löö Eesti Raudtee pidurdab põhja-lõuna suunalist kaubavedu Välismaa MERS peletab Koreast turiste Pinged lahvatasid taas Laevaõnnetuse ohvrite otsingud jätkuvad Välismaa lühiuudised Prantsuse sõdurite kuritarvitused tõid kaasa ka ÜRO uurimise Tšerkessid ootavad, et nende kannatusi mõistetaks Arvamus Henrik Roonemaa: tühja paagi tasu Eesti õpetaja Belgia koolis: üksnes inglise keelele tänapäeval loota ei saa Rein Veidemann: küsimus eesti eliidist Juhtkiri: kriminaalne poliitika Päeva Karikatuur Kultuur Mis toimus 27 tundi enne esietendust? Elu nagu kunstiteos Matti Miliust meenutavad Sport Balkani riike ähvardatakse EMilt kõrvale jätta Spordi lühiuudised Kuulsat jooksutreenerit seostatakse dopinguga Tippsportlased peavad öiseid võitlusi Tarbija Karm lähiajaloonurk Riia südalinnas MERS peletab Koreast turiste Tartu Eh, Matti, Matti … Panidki minema, jah? Palgamõrva tellimisega seotu sai linnapeaks Armulugu ulatus üle Soome lahe Tänav tuleb jälle ümber teha Rehvihunnik paneb ametnikke muretsema Kogukonnahoov ärkab taas ellu Manfred Danilovitš: arst ei saa kunagi öelda, et nüüd on töö valmis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kogukonnahoov ärkab taas ellu

2 min lugemist
Lai 37 parkimisalast on saanud suveajaks kogukonna- ja kultuurihoov. Pildil Uue Õue üks eestvedaja Karmen Otu ja Genklubi programmijuht Ahto Külvet. FOTO: Margus Ansu

Genialistide klubi ja Uue Teatri vahelisel alal on talguid peetud mai algusest. Sügisest kevadeni tegutseb õueala parklana, kuid praeguseks on sellest saanud kogukonnahoov Uus Õu, mis avab täna kolmanda hooaja. 

Kogukonnahoov on juunist septembrini avatud viis päeva nädalas ehk teisipäevast laupäevani pakub Uus Õu mitmekesist programmi. Kui parasjagu kultuuriprogrammi pole, saab hoovis sõprade-tuttavatega aega veeta või näiteks võrkkiiges raamatut lugeda.

Teemapäevad

Uue Õue eestvedaja Karmen Otu sõnul on sel hooajal proovitud nädal teemade kaupa ära jagada, kuid ainult kolmapäevad on muutuvad. Järgmisel kolmapäeval toimub näiteks tantsutrenn. Otu ütles, et kindlasti on plaanis suve jooksul ka luuleõhtuid ja toidukultuuride tutvustusi, mis olid eelmisel aastal populaarsed. Ta lisas, et teemapäevi täiendavad enamasti kontserdid või DJd.

Koostöös pinksiklubiga Metsvint saab tänavu kogukonnaõu oma pinksilauad ja iga nädal võib oodata turniire. Teisipäev ja neljapäev hakkavadki olema pinksipäevad. Genialistide klubi programmijuht Ahto Külvet arvas, et rõhk pole niivõrd spordil, kuivõrd sotsiaalsel tegevusel, mis inimesi liidab. «Ma polnud enne pinksiusku, aga eelmisel aastal toimis see väga hästi ja tõmbas palju rahvast kaasa,» sõnas ta.

Reedeti saab osa elava muusika kontsertidest, mis on tasuta, ja laupäevi juhatavad sisse lastehommikud, kus kõige pisematele pakutakse meeleolukat programmi ja värskeid pannkooke. Nädala lõpus hakkab õues avalikke salvestusi ja muusikat pakkuma Generaadio.

Ettepanekud teretulnud

Kogukonna õue on oodatud kõik inimesed olenemata vanusest. Külveti sõnul on teretulnud ka kõikide külastajate ettepanekud: kui kellelgi on midagi erilist või huvitavat, mida näidata või rääkida, on Uus Õu just selle jaoks. Näiteks möödunud esmaspäeval, kui kultuurihoov polnud veel ametlikult avatud, oli tänavakarneval: peale paarisaja osaleja olid kohal ka tänavamuusikud ja tuletantsijad.

Uue Õue hooaja avamine Lai 37 hoovis

Täna

  • 19 DJ-d
  • 20 Edmund Hõbe (live)
  • 21 Argo Vals (live)

Homme

  • 12 lastehommik Ahhaa teadusratta ja pannkookidega
  • 13 täika ja pinksiturniir
  • 21 EIXD (live)

Lisainfo: facebook.com/Uus6u

2014. aasta kaasava eelarvega sai kogukonnahoov endale uued kõlarid, puldi ja mikrofonid, sellel hooajal võetakse need esimest korda kasutusele. «Uus tehnika on naabritesõbralikum: heli on rohkem suunatud ega tekita palju müra,» märkis Karmen Otu.

Muusika lõpeb hoovis enne öörahu. «See pole ööklubi, vaid kultuuri- ja kogukonnahoov. Programm on läbi mõeldud ning teeme nii, et kõigil oleks hea olla,» lisas Külvet.

Seotud lood
04.06.2015 06.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto