Sisukord
Uudised
Postimees
17.02.2020
Maardu tõusis Eesti taksopealinnaks (12) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust Eripärased hotellid raputavad Tallinna Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kogukonnahoov ärkab taas ellu

2 min lugemist
Lai 37 parkimisalast on saanud suveajaks kogukonna- ja kultuurihoov. Pildil Uue Õue üks eestvedaja Karmen Otu ja Genklubi programmijuht Ahto Külvet. FOTO: Margus Ansu

Genialistide klubi ja Uue Teatri vahelisel alal on talguid peetud mai algusest. Sügisest kevadeni tegutseb õueala parklana, kuid praeguseks on sellest saanud kogukonnahoov Uus Õu, mis avab täna kolmanda hooaja. 

Kogukonnahoov on juunist septembrini avatud viis päeva nädalas ehk teisipäevast laupäevani pakub Uus Õu mitmekesist programmi. Kui parasjagu kultuuriprogrammi pole, saab hoovis sõprade-tuttavatega aega veeta või näiteks võrkkiiges raamatut lugeda.

Teemapäevad

Uue Õue eestvedaja Karmen Otu sõnul on sel hooajal proovitud nädal teemade kaupa ära jagada, kuid ainult kolmapäevad on muutuvad. Järgmisel kolmapäeval toimub näiteks tantsutrenn. Otu ütles, et kindlasti on plaanis suve jooksul ka luuleõhtuid ja toidukultuuride tutvustusi, mis olid eelmisel aastal populaarsed. Ta lisas, et teemapäevi täiendavad enamasti kontserdid või DJd.

Koostöös pinksiklubiga Metsvint saab tänavu kogukonnaõu oma pinksilauad ja iga nädal võib oodata turniire. Teisipäev ja neljapäev hakkavadki olema pinksipäevad. Genialistide klubi programmijuht Ahto Külvet arvas, et rõhk pole niivõrd spordil, kuivõrd sotsiaalsel tegevusel, mis inimesi liidab. «Ma polnud enne pinksiusku, aga eelmisel aastal toimis see väga hästi ja tõmbas palju rahvast kaasa,» sõnas ta.

Reedeti saab osa elava muusika kontsertidest, mis on tasuta, ja laupäevi juhatavad sisse lastehommikud, kus kõige pisematele pakutakse meeleolukat programmi ja värskeid pannkooke. Nädala lõpus hakkab õues avalikke salvestusi ja muusikat pakkuma Generaadio.

Ettepanekud teretulnud

Kogukonna õue on oodatud kõik inimesed olenemata vanusest. Külveti sõnul on teretulnud ka kõikide külastajate ettepanekud: kui kellelgi on midagi erilist või huvitavat, mida näidata või rääkida, on Uus Õu just selle jaoks. Näiteks möödunud esmaspäeval, kui kultuurihoov polnud veel ametlikult avatud, oli tänavakarneval: peale paarisaja osaleja olid kohal ka tänavamuusikud ja tuletantsijad.

Uue Õue hooaja avamine Lai 37 hoovis

Täna

  • 19 DJ-d
  • 20 Edmund Hõbe (live)
  • 21 Argo Vals (live)

Homme

  • 12 lastehommik Ahhaa teadusratta ja pannkookidega
  • 13 täika ja pinksiturniir
  • 21 EIXD (live)

Lisainfo: facebook.com/Uus6u

2014. aasta kaasava eelarvega sai kogukonnahoov endale uued kõlarid, puldi ja mikrofonid, sellel hooajal võetakse need esimest korda kasutusele. «Uus tehnika on naabritesõbralikum: heli on rohkem suunatud ega tekita palju müra,» märkis Karmen Otu.

Muusika lõpeb hoovis enne öörahu. «See pole ööklubi, vaid kultuuri- ja kogukonnahoov. Programm on läbi mõeldud ning teeme nii, et kõigil oleks hea olla,» lisas Külvet.

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto