Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Venemaa järjekordne impordikeeld kalatööstust upakile ei löö

Kalakonservid ja -preservid olid Vene ametnikel ilmselt kahe silma vahele jäänud, nüüd viga parandati ja nende sissevedu Eestist keelati. FOTO: Mihkel Maripuu

Vene Föderatsiooni fütosanitaarjärelevalveamet (Rosselhoznadzor) edastas eile veterinaar- ja toiduametile mais toimunud Eesti kalatöötlemisettevõtete kontrolli raporti ja otsuse, mille järgi keelatakse Eesti kalakonservide sissevedu Venemaale.

Tellijale Tellijale

«Eesti inspekteerimise konkreetset põhjust kirjas polnud, viidati umbmääraselt rikkumistele. Samuti on lõppraportis toodud hulk otsitud põhjendusi kalakonservide sisseveo keelamiseks. Praegust olukorda tuleb vaadata osana sanktsioonidest, mille Venemaa kehtestas Euroopa Liidu toidukaupadele,» ütles veterinaar- ja toiduameti peadirektor Ago Pärtel.

Pärtel kinnitas, et kuigi kontrolliti nelja ettevõtet, kehtestati keeld kõigile Eesti kalatöötlemisettevõtteile. Kalatooteid eksportis aasta alguses Venemaale tema andmetel kümme ettevõtet. «Külmutatud kilu ja räime ning teiste kalaliikide sissevedu suleti juba eelmise embargoga, kuid konservid ja preservid jäid ilmselt kahe silma vahele ja nüüd see viga kõrvaldati,» oletas Pärtel.

04.06.2015 06.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto