Sisukord
Arvamus
Postimees
05.06.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eestlased jätavad teadmatusest Austraaliasse tuhandeid dollareid Palju õnne Tallinki sisejuurdlus tuvastas Madisoni süü Sander Kilk töötas vangivalvurina Eesti — riik, kus sureb kõige rohkem narkomaane (1) Ameeriklaste abiga rohkem NATO nägu Tagakülg Pättide liitumise tagamaid asub uurima uus aukohus Tsahkna näeb skandaalis rünnakut enda vastu IRList välja heidetute süüdimõistmised Tähtsaim kõigepealt Venemaa järjekordne impordikeeld kalatööstust upakile ei löö Eesti lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Venemaa järjekordne impordikeeld kalatööstust upakile ei löö Eesti Raudtee pidurdab põhja-lõuna suunalist kaubavedu Välismaa MERS peletab Koreast turiste Pinged lahvatasid taas Laevaõnnetuse ohvrite otsingud jätkuvad Välismaa lühiuudised Prantsuse sõdurite kuritarvitused tõid kaasa ka ÜRO uurimise Tšerkessid ootavad, et nende kannatusi mõistetaks Arvamus Henrik Roonemaa: tühja paagi tasu Eesti õpetaja Belgia koolis: üksnes inglise keelele tänapäeval loota ei saa Rein Veidemann: küsimus eesti eliidist Juhtkiri: kriminaalne poliitika Päeva Karikatuur Kultuur Mis toimus 27 tundi enne esietendust? Elu nagu kunstiteos Matti Miliust meenutavad Sport Balkani riike ähvardatakse EMilt kõrvale jätta Spordi lühiuudised Kuulsat jooksutreenerit seostatakse dopinguga Tippsportlased peavad öiseid võitlusi Tarbija Karm lähiajaloonurk Riia südalinnas MERS peletab Koreast turiste Tartu Eh, Matti, Matti … Panidki minema, jah? Palgamõrva tellimisega seotu sai linnapeaks Armulugu ulatus üle Soome lahe Tänav tuleb jälle ümber teha Rehvihunnik paneb ametnikke muretsema Kogukonnahoov ärkab taas ellu Manfred Danilovitš: arst ei saa kunagi öelda, et nüüd on töö valmis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti õpetaja Belgia koolis: üksnes inglise keelele tänapäeval loota ei saa

7 min lugemist
Markko Mattus FOTO: Sander Ilvest

Eesti õpetaja Markko Mattus on Belgia väikelinna Moli Euroopa Koolis algkooliosa juht. Muutunud maailmas ei tasu loota, et hakkama saamiseks piisab inglise keelest ja traditsioonilisest «õpetaja küsib – laps vastab» õpetamisviisist, leiab ta Hanneli Rudile antud usutluses.

Tellijale Tellijale

Olete töötanud Prantsuse lütseumis, mis on tuntud oma põhimõtte «must tahvel, valge kriit ja autoriteetne õpetaja» poolest, aga ka Rocca al Mare erakoolis, kus arvestatakse laste individuaalsusega rohkem. Milline on Moli kool nendega võrreldes?

See ei ole nii kaugel kui Rocca al Mare kool, aga meie kool on jõudmas sinna, kus lapse individuaalsus on väga tähtis, et lapsed ei oleks hall mass klassis. Juba teist aastat rakendame Kagani metoodikat (Kagan Structured Cooperative Learing – SCL), kus lapsed pannakse mänguliste võtetega omavahel tööle. Traditsioonilise õpetamise korral õpetaja küsib ja üks laps vastab, keegi rohkem ei osale. Või siis on grupitöö, kus lastele öeldakse, et tehke see töö koos ära, aga tegelikult üks töötab ja kaks ei tee midagi ega õpi ka. Kagani metoodika puhul on tööülesanded jaotatud nii, et üks teeb oma ülesande ära, teine kontrollib, kas see on õige, siis roll vahetub ja enne ei saa edasi minna, kui asi on selge.

04.06.2015 06.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto