Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.06.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eestlased jätavad teadmatusest Austraaliasse tuhandeid dollareid Palju õnne Tallinki sisejuurdlus tuvastas Madisoni süü Sander Kilk töötas vangivalvurina Eesti — riik, kus sureb kõige rohkem narkomaane (1) Ameeriklaste abiga rohkem NATO nägu Tagakülg Pättide liitumise tagamaid asub uurima uus aukohus Tsahkna näeb skandaalis rünnakut enda vastu IRList välja heidetute süüdimõistmised Tähtsaim kõigepealt Venemaa järjekordne impordikeeld kalatööstust upakile ei löö Eesti lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Venemaa järjekordne impordikeeld kalatööstust upakile ei löö Eesti Raudtee pidurdab põhja-lõuna suunalist kaubavedu Välismaa MERS peletab Koreast turiste Pinged lahvatasid taas Laevaõnnetuse ohvrite otsingud jätkuvad Välismaa lühiuudised Prantsuse sõdurite kuritarvitused tõid kaasa ka ÜRO uurimise Tšerkessid ootavad, et nende kannatusi mõistetaks Arvamus Henrik Roonemaa: tühja paagi tasu Eesti õpetaja Belgia koolis: üksnes inglise keelele tänapäeval loota ei saa Rein Veidemann: küsimus eesti eliidist Juhtkiri: kriminaalne poliitika Päeva Karikatuur Kultuur Mis toimus 27 tundi enne esietendust? Elu nagu kunstiteos Matti Miliust meenutavad Sport Balkani riike ähvardatakse EMilt kõrvale jätta Spordi lühiuudised Kuulsat jooksutreenerit seostatakse dopinguga Tippsportlased peavad öiseid võitlusi Tarbija Karm lähiajaloonurk Riia südalinnas MERS peletab Koreast turiste Tartu Eh, Matti, Matti … Panidki minema, jah? Palgamõrva tellimisega seotu sai linnapeaks Armulugu ulatus üle Soome lahe Tänav tuleb jälle ümber teha Rehvihunnik paneb ametnikke muretsema Kogukonnahoov ärkab taas ellu Manfred Danilovitš: arst ei saa kunagi öelda, et nüüd on töö valmis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Henrik Roonemaa: tühja paagi tasu

2 min lugemist
Henrik Roonemaa FOTO: Toomas Huik

Püha jumal, mul oli juba meelest läinud, et aastal 2015 kogutakse Eestis endiselt nn tühja kasseti tasu. See tähendab, et iga tühja audio- ja videokasseti, CD- ja DVD-tooriku, kassettmaki, VHS-maki ja salvestava DVD-mängija ning CD-kirjutaja müügist läheb teatav hulk raha Eesti Autorite Ühingule, kes selle siis oma liikmete vahel peaks laiali jagama. Seadme puhul on selleks kolm protsenti ja kasseti või tooriku puhul kaheksa protsenti hinnast.

Tellijale Tellijale

Päris huvitav nimekiri, kas pole. Mõni ime, et eelmisel aastal ületasid maksu kogumise kulud tulusid ja kokku said autorid null eurot.

Nüüdseks on see tasu kaks korda ajale jalgu jäänud. Kümme aastat tagasi lõpetasid inimesed CD-toorikute kasutamise ja hakkasid muusikat MP3dena internetist alla laadima. Viimase mõne aastaga on nulli lähedale kukkunud ka MP3-mängijate müük.

04.06.2015 06.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto