Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pinged lahvatasid taas

Mürsutabamuse saanud elumaja nn separatistide kontrollitavas Donetski linnas. FOTO: SCANPIX

Käimasolev nädal on kinnitanud kriitilist arvamust, et Ida-Ukraina konflikti lõpetama pidanud Minski lepped on vaid sõnad paberil. Ukraina võimude kinnitusel sai ainuüksi eile rinde tuliseimas punktis – lahingutes Donetski linna piiril asuva Marjinka pärast – surma vähemalt 80 ja haavata üle 100 separatisti.

Tellijale Tellijale

Kiiev teatas ka viiest langenud ja 39 haavatud Ukraina sõdurist. Separatistide andmed kaotuste kohta Marjinka ümbruses on väiksemad: 16 võitlejat ja viis tsiviilisikut. Vaenupoolte erinevatest andmetest hoolimata on tegu ägedaimate lahingutega Minski lepete sõlmimisest tänavu veebruaris.

Kiievi kinnitusel kasutavad separatistid tagasi tõrjutud pealetungil muu hulgas suurtükke, tanke ja Grad-rakette – selliseid relvi ei tohiks Minski lepingute järgi piirkonnas ollagi. Viidates vajadusele hoida ära vaenlase läbitung, on ka Ukraina toimetanud rindejoonele lepetega keelatud suurtükid. Kiievi kinnitusel kooskõlastati samm aga relvarahu täitmist järgiva Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlusmissiooniga.  

04.06.2015 06.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto