Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tsahkna näeb skandaalis rünnakut enda vastu

Margus Tsahkna FOTO: Margus Ansu

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimeheks pürgiv Margus Tsahkna arvab, et tema kiskumine eile 21 kriminaalse taustaga äsjase liikme erakonnast väljaviskamisega päädinud skandaali on osa sisevalimiste eel käivast võitlusest.

Tellijale Tellijale

Tsahkna sõnul on kahetsusväärne, et erakonna sisevalimised on muutumas väärituks mudaloopimiseks, mille tagajärjel kahjustub kogu erakonna maine. «Ma ei kavatse selles osaleda. Minule on toimuv tõestuseks, et põhimõtted ja väärtused, mida olen lubanud erakonna esimeheks valituna ellu viia, on otseseks ohuks inimestele, kes on võimu nimel kasutanud ebaausaid võtteid. Need võtted ei pärine väärtuste maailmast,» ütles Tsahkna, kelle tõmbas skandaali kriminaalse taustaga isikute liitumisavaldused erakonda toonud Sander Kilk, kui nimetas äsjaseid liitunuid Tsahkna toetajateks.

Kilk väitis, et kui mõni aeg tagasi tuli välja uudis, et erakonna juhiks kandideerib Tsahkna, otsustasid paljud inimesed tema toetuseks erakonnaga liituda. «Seda tehes ei kujutanud inimesed ilmselt ette, et nende minevik kistakse sedamoodi avalikkuse ette. Mul on ausalt öeldes häbi inimeste ees, kes soovisid alustada uut elu (ja on seda juba teinud aastaid ja aastaid tagasi). Paljudel on pere ja  lapsed. Nooruses tehtud vigade eest seejuures karistus kätte saadud ja kantud,» märkis Kilk Postimehele saadetud teates. Kilk astus eile erakonnast välja.

04.06.2015 06.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto