Sisukord
Kultuur
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (16) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (1) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (5) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (9) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (1) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Otto Dixi kole kunst

2 min lugemist
Otto Dix «Rauk», 1923. FOTO: Saksa Välissuhete Instituut

Tartus peetud kirjandusfestivalil «Prima Vista» rääkis muusik, kunstnik ja luuletaja Andrei Makarevitš objektiivsest jumalikust ilust, mida iga hea kunstnik peab üles leidma. Järgmisel päeval, 8. mail avati Teise maailmasõja lõpu tähistamiseks ülikooli raamatukogus Otto Dixi (1891–1969) Esimese maailmasõja järgse graafika näitus: 86 originaallehte kuivnõela, ofordi ja lito tehnikas.

Tellijale

Kui välja arvata see, et autor järgib oma head kompositsioonimeelt, ei vasta ükski pilt mingitele iluideaalidele. Dix ei ole ainuke kunstnik, kes naudib inetust. Umberto Eco raamatus «Inetuse ajalugu» on sees 185 kunstnikku ja veel 76 fotot anonüümsetelt autoritelt. Enamikule neist on see aga kõrvalepõige.

Dixi kunsti juured ulatuvad Saksamaal sajandi alguses tekkinud ekspressionismi, kus tunne oli olulisem kui ilu, ja sõjakannatusteni, mida ta oli rindel osalenuna isiklikult läbi elanud. Esimene maailmasõda koos uute tapariistadega – tankide, surmava gaasi ja efektiivsemaks muudetud suurtükkidega – vapustas maailma juba sellepärast, et see järgnes saja aasta pikkusele suhteliselt turvalisele perioodile.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto