Sisukord
Arvamus
Postimees
08.06.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Paljudel laagritel juba ootenimekiri Lapsi ootab laagrisuvi Tagakülg Suurkogu kohal vana Isamaa vaim Õnnetuse teletorni juures võis põhjustada töötaja eksimus Rail Balticu juhtkomitee loobuks Harjumaal idapoolsest trassivariandist Pentus-Rosimannus: laps ei peaks topeltkodakondsusest lahti ütlema Eesti lühiuudised Punased bokserid välkusid Rakveres Esikülg 8.06 Noored tahavad õppida arstiks ja ehitajaks Majandus Sõõrumaa kavatseb lennujaama turvamise G4Silt üle võtta Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Saakašvili teeb Odessast Gruusiat Soome kaitseminister lubab NATOsse astumist vaagida Türgi otsustas tuleviku üle Arvamus Juhan Mellik: miks põlgan Facebooki Mari Kalma: kuhu kadus mõtlemine? Juhtkiri: loodusseadused poliitikas Postimees 1933. aastal: Kärstna metsapaanama tegelased kohtus Ahto Lobjakas: antibiootikumid rotimürgiga Elvira Tulvik: aeg vaadata üle tubakaaktsiisi regulatsioon Rait Kondor: ühistupangandus täidab pankadest jäänud auku Kultuur Otto Dixi kole kunst Punkarrotist Pärdini, Metsatöllust Senecani Sport Williams võitis 20. suure slämmi tiitli, Wawrinka purustas Djokovici unistuse Spordi lühiuudised Trahvid, intriigid ja Asmeri krõbedad sõnad MSN unustas raske aasta ja tõusis troonile Vassiljevi kerge vigastus ja küsimärgid keskkaitses Vehklejad ei suutnud särada, ent paanikaks pole põhjust Tartu Tartus koolitatakse taas Ukraina armee meedikuid Kesklinna jõekaldale kerkib kolm kohvikut Maksumaksjate arvu kahanemine maksab Tartule kuni 6 miljonit eurot aastas Kergejõustiklaste koorekiht võistleb Tartu publiku ees Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mari Kalma: kuhu kadus mõtlemine?

5 min lugemist
Mari Kalma FOTO: Erakogu

Noored inimesed, kes suudavad kriitiliselt mõelda, analüüsida ning pidevalt ärgitada ennast ja teisi mõtlema, on need, kellest sõltub Eesti tulevik, kirjutab Tartu ülikooli tudeng Mari Kalma.

Tellijale

Ülikool on lakanud olemast koht, kus tudeng saaks rakenduskõrgkoolist kvalitatiivselt erinevat haridust. Ideaalis peaks ülikool olema koht, kus kasvatatakse mõtlemisvõimelisi inimesi, homse päeva juhte. Mida suuremat rõhku pannakse praktilistele ainetele, seda suurem on kadu, kui inimene ei peaks ühel hetkel oma erialal töötama. Kui suur on aga tõenäosus, et inimene töötab samal erialal oma elu lõpuni?

Isegi kui see peaks nii olema, siis kas ei anna töötajale suuremat eelist oma eriala parem tundmine laiemas pildis, loogilise mõtlemise oskus? On palju oskusi, mis on töö käigus õpitavad ning mille õpetamisele ülikool ei peaks tähelepanu pöörama. Arvestades meeletut inimpotentsiaali, mis on ülikoolides õppejõudude näol, on selge, et ülikoolil on suhteline eelis tudengite mõttemaailma avardamiseks, mitte aga oskuste andmiseks.

06.06.2015 09.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto