Sisukord
Kolumnistid
Postimees
08.06.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Paljudel laagritel juba ootenimekiri Lapsi ootab laagrisuvi Tagakülg Suurkogu kohal vana Isamaa vaim Õnnetuse teletorni juures võis põhjustada töötaja eksimus Rail Balticu juhtkomitee loobuks Harjumaal idapoolsest trassivariandist Pentus-Rosimannus: laps ei peaks topeltkodakondsusest lahti ütlema Eesti lühiuudised Punased bokserid välkusid Rakveres Esikülg 8.06 Noored tahavad õppida arstiks ja ehitajaks Majandus Sõõrumaa kavatseb lennujaama turvamise G4Silt üle võtta Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Saakašvili teeb Odessast Gruusiat Soome kaitseminister lubab NATOsse astumist vaagida Türgi otsustas tuleviku üle Arvamus Juhan Mellik: miks põlgan Facebooki Mari Kalma: kuhu kadus mõtlemine? Juhtkiri: loodusseadused poliitikas Postimees 1933. aastal: Kärstna metsapaanama tegelased kohtus Ahto Lobjakas: antibiootikumid rotimürgiga Elvira Tulvik: aeg vaadata üle tubakaaktsiisi regulatsioon Rait Kondor: ühistupangandus täidab pankadest jäänud auku Kultuur Otto Dixi kole kunst Punkarrotist Pärdini, Metsatöllust Senecani Sport Williams võitis 20. suure slämmi tiitli, Wawrinka purustas Djokovici unistuse Spordi lühiuudised Trahvid, intriigid ja Asmeri krõbedad sõnad MSN unustas raske aasta ja tõusis troonile Vassiljevi kerge vigastus ja küsimärgid keskkaitses Vehklejad ei suutnud särada, ent paanikaks pole põhjust Tartu Tartus koolitatakse taas Ukraina armee meedikuid Kesklinna jõekaldale kerkib kolm kohvikut Maksumaksjate arvu kahanemine maksab Tartule kuni 6 miljonit eurot aastas Kergejõustiklaste koorekiht võistleb Tartu publiku ees Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ahto Lobjakas: antibiootikumid rotimürgiga

2 min lugemist
Ahto Lobjakas. FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

«Palju kära, vähe villa» on tähelepanek, mis näib end olevat õigustanud Eestis, ei kehti üldjuhul aga Euroopas. Läbirääkimisolukord on kõige teravam lahenduse leidmise eel. Euroopa Liidu praktika eeldab väga tugevalt, et läbirääkimisi peetakse vaid kompromissilootuses. See eeldus kehtib veel enam olukorras, kus läbirääkimiste teemaks on ühe liikmesriigi – Kreeka – jätkamine eurotsoonis ja ehk ELis endaski. Ühelegi osapoolele ei oleks läbirääkimiste ebaõnnestumine kompromissist kasulikum. Kära suuruse seletab panuste põhimõttelisus.

Tellijale

Kreeka valitsus raputab riigi hoiupõrsast tagurpidi. Juba on tegemata üks tagasimakse IMFile. Kõige hullem on ära hoitud, kuna IMF leppis juuni maksete lükkamisega ühtekokku kuu lõppu. Siis saab läbi ka neljakuine hingamisaeg, mille kreeditorid andsid vasakpoolse Syrizaga võimule tulnud peaminister Alexis Tsiprasele veebruaris. Kreekal tuleb ühtekokku leida poolteist miljardit eurot. Realistlik oleks see praegustes oludes vaid juhul, kui Tsipras jätaks välja maksmata pensione ja riigipalku. Taustaks on riigi majanduskasv sel aastal suubumas nullilähedaseks ning aasta algusest on pankadest välja võetud 35 miljardi euro eest hoiuseid.

Olukorra lahendaks korraks senisest EL-IMFi abipaketist ülejäänud 7,2 miljardi euro väljamaksmine Ateenale. IMF ja EL ei kavatse seda ilmselt enne teha, kui on ammendatud kõik võimalused sundida Kreeka valitsust kaela painutama. Ja kui Ateena kael ei paindu, siis pole võimatu ka Kreeka pankrotti laskmine. Jutt käib peamiselt struktuurse eelarveülejäägi suurusest. See on eelarve seis, millest alates riik saab (lisa)kulutama hakata. EL ja IMF tahavad sel aastal 1% ja järgmisel 2%; Tsipras nõuab 0,6% ja 1,5%. Lisaks pole ta nõus kärpima vaeste pensione ja tõstma elektriaktsiisi.

06.06.2015 09.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto