Sisukord
Arvamus
Postimees
08.06.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Paljudel laagritel juba ootenimekiri Lapsi ootab laagrisuvi Tagakülg Suurkogu kohal vana Isamaa vaim Õnnetuse teletorni juures võis põhjustada töötaja eksimus Rail Balticu juhtkomitee loobuks Harjumaal idapoolsest trassivariandist Pentus-Rosimannus: laps ei peaks topeltkodakondsusest lahti ütlema Eesti lühiuudised Punased bokserid välkusid Rakveres Esikülg 8.06 Noored tahavad õppida arstiks ja ehitajaks Majandus Sõõrumaa kavatseb lennujaama turvamise G4Silt üle võtta Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Saakašvili teeb Odessast Gruusiat Soome kaitseminister lubab NATOsse astumist vaagida Türgi otsustas tuleviku üle Arvamus Juhan Mellik: miks põlgan Facebooki Mari Kalma: kuhu kadus mõtlemine? Juhtkiri: loodusseadused poliitikas Postimees 1933. aastal: Kärstna metsapaanama tegelased kohtus Ahto Lobjakas: antibiootikumid rotimürgiga Elvira Tulvik: aeg vaadata üle tubakaaktsiisi regulatsioon Rait Kondor: ühistupangandus täidab pankadest jäänud auku Kultuur Otto Dixi kole kunst Punkarrotist Pärdini, Metsatöllust Senecani Sport Williams võitis 20. suure slämmi tiitli, Wawrinka purustas Djokovici unistuse Spordi lühiuudised Trahvid, intriigid ja Asmeri krõbedad sõnad MSN unustas raske aasta ja tõusis troonile Vassiljevi kerge vigastus ja küsimärgid keskkaitses Vehklejad ei suutnud särada, ent paanikaks pole põhjust Tartu Tartus koolitatakse taas Ukraina armee meedikuid Kesklinna jõekaldale kerkib kolm kohvikut Maksumaksjate arvu kahanemine maksab Tartule kuni 6 miljonit eurot aastas Kergejõustiklaste koorekiht võistleb Tartu publiku ees Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elvira Tulvik: aeg vaadata üle tubakaaktsiisi regulatsioon

2 min lugemist
FOTO: Awentus Heikman

Tubaka aktsiisimaksus on mõistlik tõsta tarbitud sigaretikogusest sõltuvat ehk fikseeritud määra ja vähendada toodete jaehinnast sõltuvat määra, leiab KPMG advokaadibüroo vandeadvokaat Elvira Tulvik.

Tellijale Tellijale

Eesti ühiskond arutab aktiivselt koalitsioonilepingust tulenevate lubaduste katteallikaid. Loomulikult on päevakorras nii kütuse- kui ka alkoholiaktsiisi teema, täpsemalt arutatakse aktsiisimäärade muutmist, et suurendada riigikassa tulusid. Vastavasisuline seaduseelnõu on juba riigikogu menetluses. Ei tasu aga unustada, et tubakaaktsiisi eesmärk on nii täita riigi rahakotti kui ka suunata inimeste valikuid tervislikuma eluviisi poole.

Tubakaaktsiis koosneb Eestis kahest komponendist: fikseeritud osa ja varieeruv, suitsupaki jaehinnast sõltuv osa. Tubakatootele on ette nähtud miinimumaktsiis ehk kohustuslik maksusumma, mida tuleb igal juhul tasuda.

Kui aktsiisist moodustab suurema osa fikseeritud summa, siis väheneb eri kategooria ja tootjahinnaga tubakatoodete jaehinna vahe ning maksulaekumine on nendelt enam-vähem ühtlane ja sõltub tarbitud tubakakogusest. Kui domineerib muutuv jaehinnakomponent, süveneb hinnaerinevus, kannatab maksulaekumine ja elavneb madalama kvaliteedi ning seega odavama hinnaga suitsude tarbimine, eriti noorte seas.

06.06.2015 09.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto