Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pentus-Rosimannus: laps ei peaks topeltkodakondsusest lahti ütlema

Välisminister Keit Pentus-Rosimannus ütles New Yorgi Eesti Kooli külastades, et tulevikus ei peaks sündides kahe riigi kodakondsuse saanud Eesti vanema laps ühest kodakondsusest lahti ütlema.

Tellijale Tellijale

Välisminister kohtus New Yorgis Eesti Haridusseltsi Eesti Kooli õpetajate ja lapsevanematega, et tutvuda kooli käekäiguga ja arutada võimalusi suurendada väliseestlaste kaasatust. Välisminister tänas õpetajaid ja lapsevanemaid pühendumuse eest eestluse hoidmisse. «Iga Eestit mõistev ja tundev, Eestile kaasa elav ja pöialt hoidev inimene on meie jaoks väärtus. Mida tugevam on võrgustik, kes Eestile kaasa elab, Eestit toetab ja hoiab, seda tugevamalt saab Eesti ennast tunda,» rääkis välisminister.

New Yorgi haridusseltsi Eesti kooli direktor Merike Barborak tutvustas välisministrile kooli ajalugu ning andis ülevaate kooli praegusest õppekavast. New Yorgi Eesti kool pakub 2,5- kuni 13-aastastele lastele täiendõpet, tunnid toimuvad iga kahe nädala tagant laupäeviti. Sel õppeaastal käis koolis 80 last. Kooli põhieesmärk on õpetada eesti keelt ja tutvustada eesti kultuuri. Õppekavas on eesti keel, kodulugu, ajalugu, rahvatants ning laulmine. Kooli õppematerjalid saadakse enamasti Eestist.

06.06.2015 09.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto