Pentus-Rosimannus: laps ei peaks topeltkodakondsusest lahti ütlema

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Välisminister Keit Pentus-Rosimannus ütles New Yorgi Eesti Kooli külastades, et tulevikus ei peaks sündides kahe riigi kodakondsuse saanud Eesti vanema laps ühest kodakondsusest lahti ütlema.

Välisminister kohtus New Yorgis Eesti Haridusseltsi Eesti Kooli õpetajate ja lapsevanematega, et tutvuda kooli käekäiguga ja arutada võimalusi suurendada väliseestlaste kaasatust. Välisminister tänas õpetajaid ja lapsevanemaid pühendumuse eest eestluse hoidmisse. «Iga Eestit mõistev ja tundev, Eestile kaasa elav ja pöialt hoidev inimene on meie jaoks väärtus. Mida tugevam on võrgustik, kes Eestile kaasa elab, Eestit toetab ja hoiab, seda tugevamalt saab Eesti ennast tunda,» rääkis välisminister.

New Yorgi haridusseltsi Eesti kooli direktor Merike Barborak tutvustas välisministrile kooli ajalugu ning andis ülevaate kooli praegusest õppekavast. New Yorgi Eesti kool pakub 2,5- kuni 13-aastastele lastele täiendõpet, tunnid toimuvad iga kahe nädala tagant laupäeviti. Sel õppeaastal käis koolis 80 last. Kooli põhieesmärk on õpetada eesti keelt ja tutvustada eesti kultuuri. Õppekavas on eesti keel, kodulugu, ajalugu, rahvatants ning laulmine. Kooli õppematerjalid saadakse enamasti Eestist.

Tagasi üles