Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Suurkogu kohal vana Isamaa vaim

3 min lugemist
IRLi esimeheks valitud Margus Tsahkna ja tema vastaskandidaat Jaan Männik. FOTO: Jaanus Lensment

Samal ajal kui Margus Tsahkna soleeris laupäeval pealinnas Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) suurkogul vast valitud esimehena, oli tema koht «Riigimeeste» rahvatantsurühma liikmena Rakveres meeste tantsupeo kahel esimesel etendusel tühi.

Tellijale

Pühapäevastel etendustel tantsis aga 835 häälega IRLi kolmandaks esimeheks valitud Tsahkna Virumaal suurkogueelsed ja -aegsed pinged välja. Tänasest algab esimehe päristöö – platsi puhtaks löömine, nagu ta murelike nägudega suurkogul osalenud erakonnakaaslastele lubas. Siin peab ta lootma kolmapäeval kogunevale uuele aukohtule, kes sai eelmiselt aukohtult päranduseks häbiväärse Pärnumaal häältega manipuleerimise (või lihtlabaselt häälte ostmise) katses osalenute väljaselgitamise.

Aukohus vahetus peaaegu täielikult. Avo Üprus, üks kahest vana aukohtu liikmest, kes jätkab ka uues koosseisus, pidas suurkogul kõige otsekohesema kõne.

06.06.2015 09.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto