Sisukord
Arvamus
Tänane leht
09.06.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Teletorni õnnetuse põhjustas instruktorite eksimus Esikülg 8. juuni Valitsus kujundab põgenike suhtes seisukoha Eesti lühiuudised Tsahkna otsib IRLile uut peasekretäri Kohvri süüasi naaseb Moskvasse Piinlik lugu riigi autopargiga Põlevkivi võib idavirumaalased haigeks teha Tallinnas hukkus tulekahjus kolm inimest Moskva tippekspert: NATO ja Venemaa kõnnivad Baltimaades ohtlikul pinnal Mihkelson: Lukjanov pole NATO-Vene aluslepet hoolikalt lugenud Majandus Majanduse lühiuudised Alampalga kõnelustel kokkuleppele ei jõutud Väikelinnade ettevõtted jäävad elektrita Välismaa Moskva tippekspert: NATO ja Venemaa kõnnivad Baltimaades ohtlikul pinnal Uuring: Rootsis avalduvad radikaalse islami varjuküljed (1) G7 on valmis karmistama sanktsioone Venemaa vastu Sotsiaaldemokraatide immigratsioonipoliitika Erdoğani parteil läheb valitsuse moodustamine keeruliseks Mihkelson: Lukjanov pole NATO-Vene aluslepet hoolikalt lugenud Välismaa lühiuudised Esimesed moslemid tulid Rootsi Eestist ja Soomest Arvamus Leon Jankelevitsh: apteekritele rohkem tähelepanu Erik Puura: põlevkivitööstuse mõjusid on uuritud vähe Vambola Paavo: ühistransporti viib edasi kvaliteet Juhtkiri: riik rendib uusi autosid parklatesse seisma? Postimees 1929. aastal: Venemaal puudub liha ja leib Aarne Seppel: 100-protsendiline digitaalne kirjaoskus Päeva karikatuur Kultuur Poeetiline üldistus ajast ja ootustest Sport Suvised välistreenerid toovad korvpalli uut hingamist Spordi lühiuudised Maailma parim pikamaajooksja Mo Farah on alaliidu uurimise all Tallinn Tallinnas levib eriti nakkav viirus Teletorni õnnetuse põhjustas instruktorite eksimus Tallinnas kaob kohati soe vesi Uus e-õpilaspilet lubab ka bussi Tarbija Asjade internet tungib tõepoolest kõikjale Tartu Kasemetsa kallistajad vs. kinnisvarakuningad Hooldekodu rajajad kohtasid Supilinnas vastuseisu Kajakamamma ähvardab möödujaid Hõivajad kolisid teise Tõnissoni majja Pimedas näib portsjon suurem ja jutt on julgem Kunstitudengid näitavad võimet hakkama saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erik Puura: põlevkivitööstuse mõjusid on uuritud vähe

3 min lugemist
TRT02: ERIK PUURA :TARTU, EESTI, 11JAN08 - Kas waldorfpedagookika suudab võistelda tavapedagoogikaga. Pildil TÜ tehnoloogiainstituudi direktor Erik Puura. sa/Foto SILLE ANNUK POSTIMEES FOTO: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Oleme põlevkivi kaevandanud sada aastat, mitu kõige olulisemat küsimust põlevkivitööstuse reaalsete tervise- ja keskkonnamõjude kohta on aga ikka veel läbi uurimata, kirjutab keskkonnageoloog ja TÜ arendusprorektor Erik Puura.

Tellijale Tellijale

Kuigi põlevkivi lubatud kaevandusmahtudega tegelemiseks on tööle pandud pidevalt mitu teadusrühma ja paljud väidavad, et lähenemine ongi teaduslik, on üldine lähenemine tegelikult teaduslikkusest väga kaugel.

Oleme põlevkivi kaevandanud sada aastat, mitu kõige olulisemat küsimust põlevkivitööstuse reaalsete tervise- ja keskkonnamõjude kohta on aga ikka veel läbi uurimata. Kas lubatud ja optimaalne on kaevandada 5, 15, 25 või 35 miljonit tonni või üldse mitte ning kuidas see sõltub kasutatavatest tehnoloogilistest lahendustest (näiteks kas mingi uue väga säästliku lahenduse kasutuselevõtmisel tohib kaevandada rohkem või kusagil toimeahelas on mõju nii suur, et peaksime kaevandama hoopis vähem) – mina pole näinud ühtegi konkreetset teaduslikku põhjendust.

08.06.2015 10.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto