Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (4) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (19) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (4) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada (1) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (16) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (16) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Erik Puura: põlevkivitööstuse mõjusid on uuritud vähe

3 min lugemist
TRT02: ERIK PUURA :TARTU, EESTI, 11JAN08 - Kas waldorfpedagookika suudab võistelda tavapedagoogikaga. Pildil TÜ tehnoloogiainstituudi direktor Erik Puura. sa/Foto SILLE ANNUK POSTIMEES FOTO: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Oleme põlevkivi kaevandanud sada aastat, mitu kõige olulisemat küsimust põlevkivitööstuse reaalsete tervise- ja keskkonnamõjude kohta on aga ikka veel läbi uurimata, kirjutab keskkonnageoloog ja TÜ arendusprorektor Erik Puura.

Tellijale

Kuigi põlevkivi lubatud kaevandusmahtudega tegelemiseks on tööle pandud pidevalt mitu teadusrühma ja paljud väidavad, et lähenemine ongi teaduslik, on üldine lähenemine tegelikult teaduslikkusest väga kaugel.

Oleme põlevkivi kaevandanud sada aastat, mitu kõige olulisemat küsimust põlevkivitööstuse reaalsete tervise- ja keskkonnamõjude kohta on aga ikka veel läbi uurimata. Kas lubatud ja optimaalne on kaevandada 5, 15, 25 või 35 miljonit tonni või üldse mitte ning kuidas see sõltub kasutatavatest tehnoloogilistest lahendustest (näiteks kas mingi uue väga säästliku lahenduse kasutuselevõtmisel tohib kaevandada rohkem või kusagil toimeahelas on mõju nii suur, et peaksime kaevandama hoopis vähem) – mina pole näinud ühtegi konkreetset teaduslikku põhjendust.

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto