Sisukord
Eesti
Tänane leht
09.06.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Teletorni õnnetuse põhjustas instruktorite eksimus Esikülg 8. juuni Valitsus kujundab põgenike suhtes seisukoha Eesti lühiuudised Tsahkna otsib IRLile uut peasekretäri Kohvri süüasi naaseb Moskvasse Piinlik lugu riigi autopargiga Põlevkivi võib idavirumaalased haigeks teha Tallinnas hukkus tulekahjus kolm inimest Moskva tippekspert: NATO ja Venemaa kõnnivad Baltimaades ohtlikul pinnal Mihkelson: Lukjanov pole NATO-Vene aluslepet hoolikalt lugenud Majandus Majanduse lühiuudised Alampalga kõnelustel kokkuleppele ei jõutud Väikelinnade ettevõtted jäävad elektrita Välismaa Moskva tippekspert: NATO ja Venemaa kõnnivad Baltimaades ohtlikul pinnal Uuring: Rootsis avalduvad radikaalse islami varjuküljed (1) G7 on valmis karmistama sanktsioone Venemaa vastu Sotsiaaldemokraatide immigratsioonipoliitika Erdoğani parteil läheb valitsuse moodustamine keeruliseks Mihkelson: Lukjanov pole NATO-Vene aluslepet hoolikalt lugenud Välismaa lühiuudised Esimesed moslemid tulid Rootsi Eestist ja Soomest Arvamus Leon Jankelevitsh: apteekritele rohkem tähelepanu Erik Puura: põlevkivitööstuse mõjusid on uuritud vähe Vambola Paavo: ühistransporti viib edasi kvaliteet Juhtkiri: riik rendib uusi autosid parklatesse seisma? Postimees 1929. aastal: Venemaal puudub liha ja leib Aarne Seppel: 100-protsendiline digitaalne kirjaoskus Päeva karikatuur Kultuur Poeetiline üldistus ajast ja ootustest Sport Suvised välistreenerid toovad korvpalli uut hingamist Spordi lühiuudised Maailma parim pikamaajooksja Mo Farah on alaliidu uurimise all Tallinn Tallinnas levib eriti nakkav viirus Teletorni õnnetuse põhjustas instruktorite eksimus Tallinnas kaob kohati soe vesi Uus e-õpilaspilet lubab ka bussi Tarbija Asjade internet tungib tõepoolest kõikjale Tartu Kasemetsa kallistajad vs. kinnisvarakuningad Hooldekodu rajajad kohtasid Supilinnas vastuseisu Kajakamamma ähvardab möödujaid Hõivajad kolisid teise Tõnissoni majja Pimedas näib portsjon suurem ja jutt on julgem Kunstitudengid näitavad võimet hakkama saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Moskva tippekspert: NATO ja Venemaa kõnnivad Baltimaades ohtlikul pinnal

3 min lugemist
Ameerika lipuga tank vabariigi aastapäeva paraadil Narvas. FOTO: AFP/SCANPIX

Eestist ja teistest Baltimaadest on Ukraina kõrval saamas Lääne-Vene konflikti üks põhitandreid. See on ohtlik, kuna puudub külma sõja aegne mehhanism juhuslike intsidentide kiireks klaarimiseks, ütles Postimehele Moskva üks mõjukamaid välispoliitikaeksperte Fjodor Lukjanov.

Tellijale Tellijale

Lukjanov tunnistas, et teatud mõttes on Baltimaad praegu Lääne-Vene halbade suhete pantvangid. «Praegu valitsevaid halbu suhteid, ma ütleks isegi, et teatud sõjalist konkurentsi ja demonstratiivseid aktsioone, näidatakse välja just nimelt selles piirkonnas,» ütles Lukjanov, kes juhib kolmandat aastat mõjukat Venemaa välis- ja kaitsepoliitika nõukogu. «Sellest (Baltimaadest – J. P.) on saanud vaat et peamine sõlmpunkt (Lääne-Vene pingelistes suhetes – J. P.).»

«Tegu on suletud ringiga: Baltimaad tunnevad Venemaa poolt ohtu ja paluvad NATO-lt suuremat kohalolekut. NATO vastab neid rahustades ja oma tegevusvõimelisust näidates. Venemaa võtab seda kui NATO positsioonide tugevnemist, millele tuleb omakorda vastata,» lisas Lukjanov. «Selles mõttes on praegu Baltimaade tähtsus kõrgeim kui kunagi varem.»

08.06.2015 10.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto