Sisukord
Korvpall
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Suvised välistreenerid toovad korvpalli uut hingamist

4 min lugemist
Itaalia treener Roberto Casoli mullu suvel Erkmaa suvekursusel Eesti noori korvpallureid juhendamas. FOTO: Ain Liiva

Aivo Erkmaa, 25 aastat korvpallitreenerina tegutsenud mees, on veendunud, et mängumeheks sirgumiseks vajavad noored korvpallurid mitmesuguseid kogemusi eri treenerite juhendamisel. Selleks korraldab ta juba mitmendat aastat omanimelist suvekursust ning meelitab selle kaudu Eestisse mujalt maailmast pärit noorte tipptreenereid.

Tellijale

«Selline laager pakub hea võimaluse tulla välja oma koduklubi igapäevasest rutiinist ning suhelda teiste mängijate ja treeneritega,» selgitas Erkmaa. Noored mängijahakatised on igatahes varmad võimalusest kinni haarama – laagri kohad täitusid kiiresti. «Laagrisse tuleks tulla heas vormis, sest see võib osutuda võimaluseks teha karjääris samm edasi.» Erkmaa ei varja, et rahuldustpakkuv oleks, kui mõni laagris osalev poiss pääseks tänu sellele harjutama välismaale.

Aivo Erkmaa, ilmselt oskad kogemuste põhjal hinnata, kui palju üks selline laager noort korvpallurit arendab või aitab?

Soovime, et laagri lõpuks oleks poisid paremad kui tulles. Laager aitab eelkõige sellega, et treeningrühm, millega koos treenitakse, on selgelt tugevam kui koduklubides, sest laagris osalevad perspektiivikad noormängijad, kellel on korvpallis potentsiaali ja ka neil endil on korvpallis kõrged eesmärgid. Siiani on osalejad olnud alati väga motiveeritud treenima ja avatud kõigele, mida neile õpetatakse. Välistreenerid toovad uut hingamist ja stiili, oma hasartse ja lõunamaise temperamendiga nakatavad nad ka põhjamaiseid eesti poisse. Kuni neli tundi intensiivseid treeninguid päevas on selge eeldus arenguks. Lisaks treeningutele toimuvad ka mängud, kus kõigil on hea võimalus demonstreerida oma parimaid oskusi.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto