Sisukord
Korvpall
Tänane leht
09.06.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Teletorni õnnetuse põhjustas instruktorite eksimus Esikülg 8. juuni Valitsus kujundab põgenike suhtes seisukoha Eesti lühiuudised Tsahkna otsib IRLile uut peasekretäri Kohvri süüasi naaseb Moskvasse Piinlik lugu riigi autopargiga Põlevkivi võib idavirumaalased haigeks teha Tallinnas hukkus tulekahjus kolm inimest Moskva tippekspert: NATO ja Venemaa kõnnivad Baltimaades ohtlikul pinnal Mihkelson: Lukjanov pole NATO-Vene aluslepet hoolikalt lugenud Majandus Majanduse lühiuudised Alampalga kõnelustel kokkuleppele ei jõutud Väikelinnade ettevõtted jäävad elektrita Välismaa Moskva tippekspert: NATO ja Venemaa kõnnivad Baltimaades ohtlikul pinnal Uuring: Rootsis avalduvad radikaalse islami varjuküljed (1) G7 on valmis karmistama sanktsioone Venemaa vastu Sotsiaaldemokraatide immigratsioonipoliitika Erdoğani parteil läheb valitsuse moodustamine keeruliseks Mihkelson: Lukjanov pole NATO-Vene aluslepet hoolikalt lugenud Välismaa lühiuudised Esimesed moslemid tulid Rootsi Eestist ja Soomest Arvamus Leon Jankelevitsh: apteekritele rohkem tähelepanu Erik Puura: põlevkivitööstuse mõjusid on uuritud vähe Vambola Paavo: ühistransporti viib edasi kvaliteet Juhtkiri: riik rendib uusi autosid parklatesse seisma? Postimees 1929. aastal: Venemaal puudub liha ja leib Aarne Seppel: 100-protsendiline digitaalne kirjaoskus Päeva karikatuur Kultuur Poeetiline üldistus ajast ja ootustest Sport Suvised välistreenerid toovad korvpalli uut hingamist Spordi lühiuudised Maailma parim pikamaajooksja Mo Farah on alaliidu uurimise all Tallinn Tallinnas levib eriti nakkav viirus Teletorni õnnetuse põhjustas instruktorite eksimus Tallinnas kaob kohati soe vesi Uus e-õpilaspilet lubab ka bussi Tarbija Asjade internet tungib tõepoolest kõikjale Tartu Kasemetsa kallistajad vs. kinnisvarakuningad Hooldekodu rajajad kohtasid Supilinnas vastuseisu Kajakamamma ähvardab möödujaid Hõivajad kolisid teise Tõnissoni majja Pimedas näib portsjon suurem ja jutt on julgem Kunstitudengid näitavad võimet hakkama saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suvised välistreenerid toovad korvpalli uut hingamist

4 min lugemist
Itaalia treener Roberto Casoli mullu suvel Erkmaa suvekursusel Eesti noori korvpallureid juhendamas. FOTO: Ain Liiva

Aivo Erkmaa, 25 aastat korvpallitreenerina tegutsenud mees, on veendunud, et mängumeheks sirgumiseks vajavad noored korvpallurid mitmesuguseid kogemusi eri treenerite juhendamisel. Selleks korraldab ta juba mitmendat aastat omanimelist suvekursust ning meelitab selle kaudu Eestisse mujalt maailmast pärit noorte tipptreenereid.

Tellijale Tellijale

«Selline laager pakub hea võimaluse tulla välja oma koduklubi igapäevasest rutiinist ning suhelda teiste mängijate ja treeneritega,» selgitas Erkmaa. Noored mängijahakatised on igatahes varmad võimalusest kinni haarama – laagri kohad täitusid kiiresti. «Laagrisse tuleks tulla heas vormis, sest see võib osutuda võimaluseks teha karjääris samm edasi.» Erkmaa ei varja, et rahuldustpakkuv oleks, kui mõni laagris osalev poiss pääseks tänu sellele harjutama välismaale.

Aivo Erkmaa, ilmselt oskad kogemuste põhjal hinnata, kui palju üks selline laager noort korvpallurit arendab või aitab?

Soovime, et laagri lõpuks oleks poisid paremad kui tulles. Laager aitab eelkõige sellega, et treeningrühm, millega koos treenitakse, on selgelt tugevam kui koduklubides, sest laagris osalevad perspektiivikad noormängijad, kellel on korvpallis potentsiaali ja ka neil endil on korvpallis kõrged eesmärgid. Siiani on osalejad olnud alati väga motiveeritud treenima ja avatud kõigele, mida neile õpetatakse. Välistreenerid toovad uut hingamist ja stiili, oma hasartse ja lõunamaise temperamendiga nakatavad nad ka põhjamaiseid eesti poisse. Kuni neli tundi intensiivseid treeninguid päevas on selge eeldus arenguks. Lisaks treeningutele toimuvad ka mängud, kus kõigil on hea võimalus demonstreerida oma parimaid oskusi.

08.06.2015 10.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto