T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uus e-õpilaspilet lubab ka bussi

Uwe Gnadenteich
, reporter
Uus e-õpilaspilet lubab ka bussi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Validaator.
Validaator. Foto: Õhtuleht

Linnavalitsus tahab Tallinna munitsipaalkoolides kasutusele võtta ühtse lahendusega e-õpilaspileti, millega saaks ka ühissõidukites sõita, raamatukogust raamatuid laenata ja koolisööklas süüa. Plaan peaks teoks saama järgmisel aastal.

Kavandataval õpilaspiletil on abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul terve hulk funktsioone. «Me soovime rakendada e-õpilaspiletit nii, et seda saaks kasutada ühissõidukites, siseneda kooli kaardiga avatava ukse kaudu, registreerida ennast tundi, registreerida sööklas koolilõuna söömine ja laenata kooli raamatukogust raamatuid,» loetles Kõlvart. «E-õpilaspilet oleks seotud ka e-kooliga ning iga kool saaks leida endale terve hulga rakendusi, mida selle kaardiga veel teha.»

Kavandatav e-õpilaspilet oleks eraldi kaart, mis samas ühilduks ka ühiskaardi süsteemiga ning oleks oma tööpõhimõttelt samasugune kontaktivaba viipekaart. Iga kool saaks e-õpilaspiletile trükkida endale sobiva kujunduse ja lisada õpilaspiletile vastavad kohustuslikud tunnused: õpilase foto ja kooli andmed. E-õpilaspileti süsteemi lahutamatuks osaks saab ka veebipõhine halduskeskkond süsteemi administreerimiseks, jälgimiseks ja tagasisideks.

Märksõnad
Tagasi üles