Sisukord
Välismaa
Tänane leht
09.06.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Teletorni õnnetuse põhjustas instruktorite eksimus Esikülg 8. juuni Valitsus kujundab põgenike suhtes seisukoha Eesti lühiuudised Tsahkna otsib IRLile uut peasekretäri Kohvri süüasi naaseb Moskvasse Piinlik lugu riigi autopargiga Põlevkivi võib idavirumaalased haigeks teha Tallinnas hukkus tulekahjus kolm inimest Moskva tippekspert: NATO ja Venemaa kõnnivad Baltimaades ohtlikul pinnal Mihkelson: Lukjanov pole NATO-Vene aluslepet hoolikalt lugenud Majandus Majanduse lühiuudised Alampalga kõnelustel kokkuleppele ei jõutud Väikelinnade ettevõtted jäävad elektrita Välismaa Moskva tippekspert: NATO ja Venemaa kõnnivad Baltimaades ohtlikul pinnal Uuring: Rootsis avalduvad radikaalse islami varjuküljed (1) G7 on valmis karmistama sanktsioone Venemaa vastu Sotsiaaldemokraatide immigratsioonipoliitika Erdoğani parteil läheb valitsuse moodustamine keeruliseks Mihkelson: Lukjanov pole NATO-Vene aluslepet hoolikalt lugenud Välismaa lühiuudised Esimesed moslemid tulid Rootsi Eestist ja Soomest Arvamus Leon Jankelevitsh: apteekritele rohkem tähelepanu Erik Puura: põlevkivitööstuse mõjusid on uuritud vähe Vambola Paavo: ühistransporti viib edasi kvaliteet Juhtkiri: riik rendib uusi autosid parklatesse seisma? Postimees 1929. aastal: Venemaal puudub liha ja leib Aarne Seppel: 100-protsendiline digitaalne kirjaoskus Päeva karikatuur Kultuur Poeetiline üldistus ajast ja ootustest Sport Suvised välistreenerid toovad korvpalli uut hingamist Spordi lühiuudised Maailma parim pikamaajooksja Mo Farah on alaliidu uurimise all Tallinn Tallinnas levib eriti nakkav viirus Teletorni õnnetuse põhjustas instruktorite eksimus Tallinnas kaob kohati soe vesi Uus e-õpilaspilet lubab ka bussi Tarbija Asjade internet tungib tõepoolest kõikjale Tartu Kasemetsa kallistajad vs. kinnisvarakuningad Hooldekodu rajajad kohtasid Supilinnas vastuseisu Kajakamamma ähvardab möödujaid Hõivajad kolisid teise Tõnissoni majja Pimedas näib portsjon suurem ja jutt on julgem Kunstitudengid näitavad võimet hakkama saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sotsiaaldemokraatide immigratsioonipoliitika

1 min lugemist

Sotsiaaldemokraadid on olnud kõige võimsam jõud Rootsi poliitikas ja juhtinud 1932. aastast saadik valitsust ühtekokku 65 aastat ning nende juhtimisel on Rootsi poliitika keskseks ideeks saanud multikulturalism.

Sotsiaaldemokraatliku valitsemise pikaajalise tulemusena ei ole multikulturalismist ja poliitilisest korrektsusest läbi imbunud mitte üksnes vasakparteid, vaid ka kõik ülejäänud parteid peale paremäärmuslike Rootsi Demokraatide.

Rootsi kultuur oli rahvuskultuur kuni 1960. aastateni, kui hakkasid levima suured immigratsioonilained. Lahke immigratsioonipoliitika uksed avas kuulus sotsiaaldemokraadist peaminister Olof Palme ning pani sellega aluse pöördumatutele muutustele Rootsi ühiskonnas. Rootsis on multikulturalismist saanud poliitika alus, seevastu näiteks Prantsusmaal, kus on samuti palju sisserännanuid, püütakse neid hoopis assimileerida. Tulemuseks on olnud näiteks kitsarinnaline religioossete sümbolite keelustamise poliitika.

Sotsiaaldemokraatide valitsus lõi 1967. aastal töögrupi immigratsiooniküsimuste käsitlemiseks, selles osales ka näiteks ametiühingute katusorganisatsioon. Programm andis sisserännanutele olulise usu- ja kultuurivabaduse. Kaotati külalistöölise roll ja neist said püsivad täisväärtuslikud palgatöölised.

Tööjõupuuduses vaevlev Rootsi oli toona õnnelik, et sai kohe rakendatava tööjõu ega pidanud tegelema sisserännanute harimise ja koolitamisega. Ilma nende otsusteta poleks ilmselt majanduslikku edu saavutatud.

Sotsiaaldemokraadid ei ole seotud ainult multikulturalismi ja selle tagajärjel soositud immigratsioonipoliitikaga. Massilise sisserände tulemusena, seda eriti just islamimaadest, on neil märkimisväärne seos ka Rootsi islamistidega. Pooldatakse muslimite õigust rajada riigis oma institutsioone ja toetada rahaliselt ka islamil põhinevat haridust. Nõnda luuakse aga ka soodsam keskkond islamismi levikuks.

Multikulturalismi silmis on ei ole  mitmekesisusele vastanduv ideoloogia hea. See põrkub rahvuslikult meelestatud roostlastega, kes peavad rootsi kultuuri unikaalseks ning leiavad, et multikulturalism kui poliitiline ideoloogia on selle ainulaadsuse hävitanud.

Seotud lood
    08.06.2015 10.06.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto