E, 16.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Asjade internet tungib tõepoolest kõikjale

Kuldar Kullasepp
Asjade internet tungib tõepoolest kõikjale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Microsofti juht Satya Nadella kinnitas möödunud aastal, et tema jaoks on asjade internet ülimalt tähtis arendussuund.
Microsofti juht Satya Nadella kinnitas möödunud aastal, et tema jaoks on asjade internet ülimalt tähtis arendussuund. Foto: Reuters/ScanPix

Aastat 20 tagasi tähendas internet midagi müstilist, kuhu pääses laual undava arvuti abil. Internet oli aeglane, sellele ligipääs kallis ning praegusega võrreldes ei saanud seal just kuigi palju teha. Tagasi vaadates ei tulnud enamik meist ilmselt selle pealegi, et juba lähitulevikus on internetti ühendatud suur osa meid ümbritsevast maailmast ja sellest lahti ühendada on ütlemata keeruline.

Lihtsalt seletatult tähendab asjade internet üleilmsesse võrku ühendatud seadmete ja nendele rajatud teenuste kontseptsiooni. Siin all ei peeta silmas ainult telefone, arvuteid, telereid, vaid ka näiteks kodumasinaid, autosid või ka üksikuid sensoreid, nagu näiteks termomeeter või liikumisandurid.

Sisuliselt võib internetti ühendada ükskõik mille. Teisisõnu tähendab asjade internet maailma, kus meid ümbritseb sadu ja tuhandeid internetti ühendatud seadmeid.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles