Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinnas levib eriti nakkav viirus

Üks Tallinna lasteaed hoiatas peresid, et lastel on oht haigestuda rotaviirusenteriiti, mis on väga nakkav.

 

«Palume lasteasutusse mitte tuua haigeid või haiguse kahtlusega lapsi, vaid pöörduda haige lapsega perearsti poole,» seisab  lastevanematele saadetud kirjas, mis põhineb terviseameti Põhja talituse infol.

Rotaviirus põhjustab peensoole põletikku (enteriiti), mis avaldub kõhulahtisuse, oksendamise ja palavikuna. Viirus on väga nakkav ning levib haige väljaheidetega saastunud käte vahendusel. Selline väljaheide võib olla nakkav kuni kaks nädalat.

Terviseameti pressiesindaja Iiris Saluri sõnul rotaviirusenteriidi puhanguid viie ja enama haigusjuhuga registreeritud ei ole. Samas on kevadeti tavaline, et rotaviirusesse haigestumine veidi tõuseb.

«Kuna aasta tagasi alustati imikute rotaviiruse vastase vaktsineerimisega, siis on eeldada, et haigestumine hakkab aasta-aastalt vähenema,» lisas ta. Tänavu on Tallinnas diagnoositud 91 haigusjuhtu, kogu Eestis 197 juhtu. Möödunud aastal olid vastavad näitajad 86 ja 230 ning 2013. aastal 102 ja 270. 

08.06.2015 10.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto