Sisukord
Tallinn
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinnas levib eriti nakkav viirus

1 min lugemist

Üks Tallinna lasteaed hoiatas peresid, et lastel on oht haigestuda rotaviirusenteriiti, mis on väga nakkav.

 

«Palume lasteasutusse mitte tuua haigeid või haiguse kahtlusega lapsi, vaid pöörduda haige lapsega perearsti poole,» seisab  lastevanematele saadetud kirjas, mis põhineb terviseameti Põhja talituse infol.

Rotaviirus põhjustab peensoole põletikku (enteriiti), mis avaldub kõhulahtisuse, oksendamise ja palavikuna. Viirus on väga nakkav ning levib haige väljaheidetega saastunud käte vahendusel. Selline väljaheide võib olla nakkav kuni kaks nädalat.

Terviseameti pressiesindaja Iiris Saluri sõnul rotaviirusenteriidi puhanguid viie ja enama haigusjuhuga registreeritud ei ole. Samas on kevadeti tavaline, et rotaviirusesse haigestumine veidi tõuseb.

«Kuna aasta tagasi alustati imikute rotaviiruse vastase vaktsineerimisega, siis on eeldada, et haigestumine hakkab aasta-aastalt vähenema,» lisas ta. Tänavu on Tallinnas diagnoositud 91 haigusjuhtu, kogu Eestis 197 juhtu. Möödunud aastal olid vastavad näitajad 86 ja 230 ning 2013. aastal 102 ja 270. 

Seotud lood
    17.02.2020 18.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto