Sisukord
Kultuur
Tänane leht
10.06.2015
Eesti Pihtla vallas haudub sookurg kartuleid ÜRO agentuuri esindaja kutsub solidaarsusele Eesti lühiuudised Tagakülg Oma ala tõelised tipud Lumesillal peatumine võis saada saatuslikuks Peep Kala ei usu köieta ronimist Esikas 10.06 Viimane blogipostitus jäi läinud pühapäeva 1974. aastal kaotas Pamiiris elu kolm Eesti mägironijat Peruus kadus kolm Eesti mägironijat Sillamäel puhkes Silmeti hoones tulekahju Valitsus ei soostu sundkvootidega Palju õnne Jaan Künnap: nelikul võis puududa köis Dilbert Kas seadus teeb vägistajale liiga? Majandus VKG juht Priit Rohumaa lahkub ametist Firmaautode käibemaksusüsteem tuleb ümber teha Välismaa ÜRO agentuuri esindaja kutsub solidaarsusele Välismaa lühiuudised Soome uus peaminister: raskused ongi selleks, et inimene nendega hakkama saaks Venemaa süüdistab Ponomarjovi suuremahulises riisumises Arvamus Mart Raudsaar: poliitkorrektsus kui Euroopa pimesool Indrek Madar: kõik räägivad, lahendusi ei paku keegi Juhtkiri: mäed ei andesta Mihhail Jevdokimov: Tallinna ja Moskva vahelise reisirongiühenduse peaks taastama Postimees 1926. aastal: kuidas sündis Poola presidendi wannutamine. Andres Ammas: öö ei ole kvaliteetne aeg seaduste loomiseks Jüri Ratas: viis soovitust SDE ja IRLi uutele juhtidele Kultuur Mait Malmsten: «Billy Elliot» läks juba ammu hapuks Vahel piisab vaid sõrmedest RAM viis eesti koorilaulu Kanadasse Sport Spordi lühiuudised Mis saab Eesti korvpalliliigast? Maksuamet esitas klubidele rahanõude Epeenaised jätkasid medalisadu üliväärtusliku hõbedaga Kuidas läheb? «Lõin paar väravat!» Balta naaseb lemmikala juurde Tarbija Peavalu võib viidata tõsisemale tervisehädale Tartu Linn suurendas elektrihankes taastuvenergia nõuet Sõpruse ringi männikust kadus onn ja lahkus siilipere Google´i auto jäädvustas Tartus tegutseva tänavakunstniku Vähikliiniku palatid vajavad monitore Töömalev pakub nii tööd kui lõbu Valvas kodanik päästis päästetavad kalad päästja käest Tartus Viljandi maanteel paljastus vana munakivisillutis Tudengid üllatasid teispoolse Kalevipoja ja koerakottidega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Google´i auto jäädvustas Tartus tegutseva tänavakunstniku

1 min lugemist
Google Maps on jäädvustanud Kairo mullu juulis tänaval maalimas. FOTO: Repro

Supilinlasest tänavakunstnik Kairo, kes ütleb enda kohta naivistlik kunstnik ja kelle mitmeid töid saab vaadata ka Tartu ja teistegi linnade roostetanud elektrikappidel ja mõnes muus räämas kohas, on jäänud oma tegevuses üle kogu maailma vaadeldavaks.

Kui heita pilk Google Mapsis aadressile Kroonuaia 42, Tartu, on teisel pool teed Kloostri 14 maja seina ääres redelil maalimas neiu, kes ongi Kairo. Kloostri tänava poolsed tööd valmisid tal mullu aprillis Supilinna päevade ajal, Kroonuaia tänava pool joonistamas tabas teda Google´i auto juulis.

Kui virtuaalselt läheneda majale kesklinna poolt, on näha kunstnikku tänavanurgal kükitamas. Samalaadses asendis on ta ka Emajõe poolt lähenemisel. «Ma olin seal terve päeva ja nii jäingi kaht moodi pildi peale,» ütles ta.

Kairo on näinud Google´i tänavavaadetes küll imelikke inimesi erilistes poosides, relvadega vehkijaid ja prostituute, aga seni mitte ühtegi kunstnikku maalimas.

Tänavuste Supilinna päevade ajal joonistas Kairo Oa ja Marja ristmiku lähedal ühele väiksele veevärgikapile Supilinnas. «See oli illegaalne töö,» meenutas ta. «Samal ajal tuli veevärgist kaks töötajat ja nad jäid minuga üsna pikalt vestlema. Neile täitsa meeldis ja nad arvasid, et ma peaksin ka kapi teisele poole midagi joonistama. See ei olnud küll öeldud nende firma positsioonilt, aga inimlikul tasandil oli seda tore kuulda.»

Üks värskeimaid Kairo töid, mis näeb välja nagu ärtu emand, katab Viljandis osaliselt ühe elektrialajaama varem soditud seina.

Seotud lood
09.06.2015 11.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto