Sisukord
Välismaa
Tänane leht
10.06.2015
Eesti Pihtla vallas haudub sookurg kartuleid ÜRO agentuuri esindaja kutsub solidaarsusele Eesti lühiuudised Tagakülg Oma ala tõelised tipud Lumesillal peatumine võis saada saatuslikuks Peep Kala ei usu köieta ronimist Esikas 10.06 Viimane blogipostitus jäi läinud pühapäeva 1974. aastal kaotas Pamiiris elu kolm Eesti mägironijat Peruus kadus kolm Eesti mägironijat Sillamäel puhkes Silmeti hoones tulekahju Valitsus ei soostu sundkvootidega Palju õnne Jaan Künnap: nelikul võis puududa köis Dilbert Kas seadus teeb vägistajale liiga? Majandus VKG juht Priit Rohumaa lahkub ametist Firmaautode käibemaksusüsteem tuleb ümber teha Välismaa ÜRO agentuuri esindaja kutsub solidaarsusele Välismaa lühiuudised Soome uus peaminister: raskused ongi selleks, et inimene nendega hakkama saaks Venemaa süüdistab Ponomarjovi suuremahulises riisumises Arvamus Mart Raudsaar: poliitkorrektsus kui Euroopa pimesool Indrek Madar: kõik räägivad, lahendusi ei paku keegi Juhtkiri: mäed ei andesta Mihhail Jevdokimov: Tallinna ja Moskva vahelise reisirongiühenduse peaks taastama Postimees 1926. aastal: kuidas sündis Poola presidendi wannutamine. Andres Ammas: öö ei ole kvaliteetne aeg seaduste loomiseks Jüri Ratas: viis soovitust SDE ja IRLi uutele juhtidele Kultuur Mait Malmsten: «Billy Elliot» läks juba ammu hapuks Vahel piisab vaid sõrmedest RAM viis eesti koorilaulu Kanadasse Sport Spordi lühiuudised Mis saab Eesti korvpalliliigast? Maksuamet esitas klubidele rahanõude Epeenaised jätkasid medalisadu üliväärtusliku hõbedaga Kuidas läheb? «Lõin paar väravat!» Balta naaseb lemmikala juurde Tarbija Peavalu võib viidata tõsisemale tervisehädale Tartu Linn suurendas elektrihankes taastuvenergia nõuet Sõpruse ringi männikust kadus onn ja lahkus siilipere Google´i auto jäädvustas Tartus tegutseva tänavakunstniku Vähikliiniku palatid vajavad monitore Töömalev pakub nii tööd kui lõbu Valvas kodanik päästis päästetavad kalad päästja käest Tartus Viljandi maanteel paljastus vana munakivisillutis Tudengid üllatasid teispoolse Kalevipoja ja koerakottidega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome uus peaminister: raskused ongi selleks, et inimene nendega hakkama saaks

3 min lugemist
Soome peaminister Juha Sipilä ja Postimehe arvamustoimetaja Marti Aavik. FOTO: Mihkel Maripuu

Juha Sipilä (Keskusta) on Soome peaminister olnud alles kümmekond päeva. Keskusta (6 ministrit), Põlissoomlaste (4 ministrit) ja Kokoomuse (4 ministrit) koalitsioonivalitsus astus ametisse 29. mail. Oma esimese välisvisiidi tegi Sipilä üleeile Rootsi ja jõudis sama päeva õhtuks Tallinna lennujaama, mis on talle hästi tuttav juba ärimeheajast. Kuigi hommikul ootas Sipilät Karja tänava hotelli ees esindusauto, eelistas ta Stenbocki majja jalutada läbi päikeselise Tallinna.  

Tellijale Tellijale

Kas Sipilä toob Soome poliitikasse ja juhtimiskultuuri uut hingamist? Inseneriharidusega peaminister on Soome õigus- ja humanitaarkallakuga poliitikute seltskonda jõudnud juba raputada kasvõi kahe nende jaoks senikuulmatu sõnaga, mis paugupealt poliitikamõistetena kasutusele tulid: «vatulointi» ja «iterointi». ««Vatulointi» peab lõppema,» ütles Sipilä koalitsiooniläbirääkimiste ajal. Alguses ei saanud keegi aru, mida see sõna tähendab ja abi tuli küsida soomlaste Urmas Sutropilt – see on murdesõna köite või kalavõrkude harutamise kohta ja tähendab üldisemalt millegi väga aeglaselt ja vaevaliselt tegemist. «Iterointi» on inseneride mõiste, mis tähendab samade tööoperatsioonide kordamist üha uuesti ja uuesti – näiteks tordi lõikamine üha õhemateks ja õhemateks viiludeks. Poliitikas tähendab see pisiasjadesse ja -toimingutesse takerdumist.

Milline oli teie varasem äritegevus Eestis?

09.06.2015 11.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto