Sisukord
Krimi
Tänane leht
10.06.2015
Eesti Pihtla vallas haudub sookurg kartuleid ÜRO agentuuri esindaja kutsub solidaarsusele Eesti lühiuudised Tagakülg Oma ala tõelised tipud Lumesillal peatumine võis saada saatuslikuks Peep Kala ei usu köieta ronimist Esikas 10.06 Viimane blogipostitus jäi läinud pühapäeva 1974. aastal kaotas Pamiiris elu kolm Eesti mägironijat Peruus kadus kolm Eesti mägironijat Sillamäel puhkes Silmeti hoones tulekahju Valitsus ei soostu sundkvootidega Palju õnne Jaan Künnap: nelikul võis puududa köis Dilbert Kas seadus teeb vägistajale liiga? Majandus VKG juht Priit Rohumaa lahkub ametist Firmaautode käibemaksusüsteem tuleb ümber teha Välismaa ÜRO agentuuri esindaja kutsub solidaarsusele Välismaa lühiuudised Soome uus peaminister: raskused ongi selleks, et inimene nendega hakkama saaks Venemaa süüdistab Ponomarjovi suuremahulises riisumises Arvamus Mart Raudsaar: poliitkorrektsus kui Euroopa pimesool Indrek Madar: kõik räägivad, lahendusi ei paku keegi Juhtkiri: mäed ei andesta Mihhail Jevdokimov: Tallinna ja Moskva vahelise reisirongiühenduse peaks taastama Postimees 1926. aastal: kuidas sündis Poola presidendi wannutamine. Andres Ammas: öö ei ole kvaliteetne aeg seaduste loomiseks Jüri Ratas: viis soovitust SDE ja IRLi uutele juhtidele Kultuur Mait Malmsten: «Billy Elliot» läks juba ammu hapuks Vahel piisab vaid sõrmedest RAM viis eesti koorilaulu Kanadasse Sport Spordi lühiuudised Mis saab Eesti korvpalliliigast? Maksuamet esitas klubidele rahanõude Epeenaised jätkasid medalisadu üliväärtusliku hõbedaga Kuidas läheb? «Lõin paar väravat!» Balta naaseb lemmikala juurde Tarbija Peavalu võib viidata tõsisemale tervisehädale Tartu Linn suurendas elektrihankes taastuvenergia nõuet Sõpruse ringi männikust kadus onn ja lahkus siilipere Google´i auto jäädvustas Tartus tegutseva tänavakunstniku Vähikliiniku palatid vajavad monitore Töömalev pakub nii tööd kui lõbu Valvas kodanik päästis päästetavad kalad päästja käest Tartus Viljandi maanteel paljastus vana munakivisillutis Tudengid üllatasid teispoolse Kalevipoja ja koerakottidega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas seadus teeb vägistajale liiga?

5 min lugemist
Lapseahistamise juhtumiga seoses peab riigikohtu kolleegium otsustama, kas pikk miinimumkaristus on liiga õiglane. FOTO: PantherMedia/Scanpix

Nii veider kui see ka pole, siis arutab sellise küsimuse üle riigikohus, kes on algatanud järelevalvemenetluse vägistamisparagrahvi (141) üle. Selleks avaldas soovi Tallinna ringkonnakohus, kes leidis, et oma tütre suguelundit korduvalt käperdanud isale oleks ka miinimumkaristus liiga karm.

Tellijale Tellijale

Nii veider kui see ka pole, siis arutab sellise küsimuse üle hetkel riigikohus, kes on algatanud järelevalvemenetluse vägistamisparagrahvi (141) üle. Selleks avaldas soovi Tallinna  ringkonnakohus, kes leidis, et oma tütart korduvalt käperdanud isale oleks ka miinimumkaristus liiga karm.

Teema tõstatus, kui maakohus mõistis mullu sügisel mitmeks aastaks vangi isa, kes pani neljal-viiel korral käe oma 7-aastase tütre püksi ja katsus ning silitas tema häbet (Postimees jätab kõikide asjaosaliste nimed lapse huvides loost välja – T.K.).

Varem karistamata mehele mõisteti 6-aastane vangistus, mida vähendati 4 aastani lühimenetluse tõttu.

Oma tütart kuritarvitanud isa tunnistas end süüdi, kahetses ja lubas minna ravile.

Isa kaitsja apelleeris, sest pidas karistust ikkagi liiga karmiks. Samuti palus kaitsja, et ringkonnakohus taotleks riigikohtult vägistamisparagrahvi suhtes põhiseaduslikkuse järelevalve algatamist.

Tallinna ringkonnakohus leidiski tänavu märtsis, et nii pikk vangistus oleks oma tegu kahetsenud isale liiga karm ja ebaproportsionaalne. Kohus tegi uue otsuse ja mõistis oma last käperdanud isale hoopis kolme aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse, mida vähendas lühimenetluse tõttu veel 2 aasta ja 4 kuuni.

Tallinna ringkonnakohus edastas oma otsuse riigikohtule, kes nüüd analüüsibki, kas antud vägistamisparagrahvi karistuse alammäär võib liiga karm olla.

09.06.2015 11.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto