T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Suvine saatesari kutsub inglise aedu avastama

Triin Tammert
, Nädalalõpulisa Arter juhataja
Suvine saatesari kutsub inglise aedu avastama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Saatejuht Alan Titchmarsh: jagab vaatajatele kasulikke nippe inglise aedadest.
Saatejuht Alan Titchmarsh: jagab vaatajatele kasulikke nippe inglise aedadest. Foto: ERR

Täna hommikul kell 9 saab ETV eetris avapaugu neljaosaline sari «Inglise aiad läbi sajandite» («Alan's Garden Secrets»). Viis aastat tagasi vändatud saated pakuvad asjatundlikku aiandusalast nõu ning peaksid inspireerima kõiki rohenäppe.

Sarja juhib tunnustatud tippekspert, muheda jutuga Alan Titchmarsh (66), kes on ka ise professionaalne aednik ning jaganud oma teadmisi peale televisiooni mitmes erialaväljaandes. Iga osa toob vaatajate ette ühe inglise roheala, mida on mõjutanud mõni kindel ajajärk riigi aiakunsti ajaloost. Ekraani vahendusel viiakse asjaarmastajad jalutuskäigule läbi paikade, mille olemasolu on seni jäänud pigem saladuseks, kuid mille võluv kujundus ning maastikualane lahendus ei tohiks kedagi külmaks jätta. Kõigist sellistest kohtadest saab Titchmarshi abiga kindlasti ammutada inspiratsiooni ka oma rohenurga tarbeks. Lisaks tutvustab sari mitut tippaednikku.

Suurbritannias on peaaegu 4000 aeda, mida peetakse sealseks rahvuslikuks uhkuseks. Huvilised saavad tutvuda näiteks kanalite ja sümmeetria poolest kuulsa ning toretseva Studley Royaliga Yorkshire's või vastupidi, hoopis tillukese taluaia Dillon Gardensiga Dublinis.

Tagasi üles