R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kolmekordne moenäitus

Britt Rosen
Kolmekordne moenäitus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Näitusesaalist: Anu Samarüütli «Elemental», kunstiakadeemia moetudengite «Mets läks moodi» ja «Uus Põhjamaade moeillustratsioon II» Marju Tammiku näitel.
Näitusesaalist: Anu Samarüütli «Elemental», kunstiakadeemia moetudengite «Mets läks moodi» ja «Uus Põhjamaade moeillustratsioon II» Marju Tammiku näitel. Foto: Anu Samarüütel, RMK, ETDM

Moekunstijanusem võib Tallinnas teha tiiru peale lausa kolmele moenäitusele korraga.

Hop galeriis on 16. juunini üleval Anu Samarüütli «Elemental», kus moekunstnik esineb esimest korda akrüültehnikas lõuendile kantud piltidega, milles on nii moodi kui ka autori huvi inimese ja looduse suhestumise vastu. Needsamad kujundid ja loodusvormid korduvad ka tema puidust käsitööehetes, mis samuti näitusel väljas.

Tarbekunsti- ja disainimuuseumis saab sügiseni imetleda Toomas Volkmanni kureeritud «Uut Põhjamaade moeillustratsiooni II», kus astuvad üles nii Eesti (nt Marju Tammik, Britt Samoson), Soome, Rootsi, Taani kui ka Norra moejoonistajad.

Kunstiakadeemia moetudengid näitavad RMK peamaja aatriumis juuli lõpuni pealkirja all «Mets läks moodi» puidust ja paberist fantaasiarikkaid kleite-peaehteid – on ruumilisi vorme ja ka Eesti rahvusliku lilltikandi põhjal tehtud pitsilisi väljalõikeid.

Märksõnad
Tagasi üles