Sisukord
Arvamus
Postimees
11.06.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Aaviksoo vastas tudengitele Legendaarne Pilpaküla: «Suur-Sõjamäe» Postimehe Kinos Taavi Rõivas: minu jaoks on rahva tahe püha Eesti lühiuudised lk 4 Hüljatuna tunduvad loomapojad ei vaja inimese abi Tagakülg Peruus ellu jäänud eestlanna on intensiivravil Assar Pauluse jõuk astus lõpuks kohtu ette Istung jäi süüdistatava tervisehäda tõttu pooleli Esikülg 11.06 Saarma: segaduse tingis kogenematus Majandus SEB uueks majandusanalüütikuks sai Mihkel Nestor Suurima omanikutulu võttis Armin Karu Börsiettevõtted on tublid dividendimaksjad Majanduse lühiuudised Eesti Telekom paneb IKT idufirmadele õla alla Välismaa USA: Iraagi päästmine võib aega võtta kolm kuni viis aastat Uuring: ameeriklased tuleks Venemaa rünnaku korral appi Kolm Poola valitsuse ministrit astus nuhkimisskandaali tõttu tagasi Islamiriigi ajajoon: aasta surma ja hävingut Putin kohtus paavstiga Aasta terrorit ja surma Allahi, Halastaja ja Helde nimel Arvamus Martin Lumiste: miks pagulasprobleem ei ole kooseluseadus 2.0 Mati Raidma: varjenditest moodsa riigikaitseni Politoloog: sügis võib tuua muutusi valitsuse koosseisus Ando Kiviberg: puudutuse aeg ei saa ümber Liisa Tagel: puhkusele minejad tervitavad teid Juhtkiri: TTÜ kuratoorium! Lõpetage piinlik jant Päeva karikatuur Postimees 1934. aastal: Tartus tehakse katseid elektriomnibusega Kultuur Legendaarne Pilpaküla: «Suur-Sõjamäe» Postimehe Kinos Sport Spordi lühiuudised Hõbedased vehklemispiigad saabusid koju Saatus tasus võla Eesti meesvehklejate ees Esimese proovikivi ületanud Rein Suvi õpib julgelt oma koondise parimatelt Üksinda võitlev korvpalliliit otsib tippspordi kaitseks lahendusi Tallinn Transpordiamet valmistub velotaksode tegevust ohjeldama Tarbija Suvelillede istutamisega ei maksa kiirustada Maitsetaimed kasvavad nagu umbrohi Tartu Vana-Kuuste liitub mõisamänguga Pikalt tänavalt kaob kaks maja Õpilastest kasvasid kolleegid ja sõbrad Selguvad kaasava eelarve konkurendid Priiuse eest langenute kalmud saavad korda Viljandi ring tundub liiklejaile hirmus kitsas Tartus selgub keskkaalu maailmameistrivöö omanik Mood hakkab õues linna looma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ando Kiviberg: puudutuse aeg ei saa ümber

5 min lugemist
Ando Kiviberg FOTO: Marko Saarm / Sakala

Viljandi linnapea Ando Kiviberg (IRL) kirjutab uuest suurest narratiivist, rahvuslusest, konservatiivsusest ja 19. sajandi võludest.

Tellijale Tellijale

Paljud paistavad arvavat, et Eesti vastuvõtmisega ihaldatud rahvusvahelistesse organisatsioonidesse on riik valmis saanud. Kaugel sellest, kallid kaimud. Ükski elusorganism ei saa kunagi lõpuni valmis ja nii ei saa kunagi päris valmis ka meie riik. Ent Eesti ülesehituse edu tinglikuks eesmärgijooneks võiksime võtta oma rahvuse, keele ning kultuuri säilimiseks ning arenguks vajalike kestlike tingimuste loomise üle kogu riigi.  Seega: Eesti suureks eesmärgiks on Eesti üles ehitada üle kogu riigi. Punkt. 

Tänapäeva Eesti näib olevat leppinud maa tühjenemise paratamatusega ning inimeste jätkuva koondumisega pealinna ja selle lähiümbrusse. Tallinnast enam kui 50 kilomeetri kaugusel elamine paistab üha enam kujunevat kestvaks kangelasteoks. Võib ju mõelda, et linnadesse koondumine ja maa tühjenemine on kõikjal maailmas paratamatu suundumus.  Kuid kas oleme selle vääramiseks piisavalt pingutanud?

Võimalik, et me pole seda pidanud oluliseks seetõttu, et ei ole osanud eestlaste lahkumist Eestimaalt ohuks pidada. Ohuks meile endile. Meile, väikerahvale. Linlik moodne olelus saab olla võimalik üksnes siis, kui linna taga on maa, mis toidab, ja mets, mis katab. Ka multikultuursus on võimalik siis, kui on olemas isikupärased komponendid, millest kokteil kokku segada.

10.06.2015 12.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto