Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
11.06.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Aaviksoo vastas tudengitele Legendaarne Pilpaküla: «Suur-Sõjamäe» Postimehe Kinos Taavi Rõivas: minu jaoks on rahva tahe püha Eesti lühiuudised lk 4 Hüljatuna tunduvad loomapojad ei vaja inimese abi Tagakülg Peruus ellu jäänud eestlanna on intensiivravil Assar Pauluse jõuk astus lõpuks kohtu ette Istung jäi süüdistatava tervisehäda tõttu pooleli Esikülg 11.06 Saarma: segaduse tingis kogenematus Majandus SEB uueks majandusanalüütikuks sai Mihkel Nestor Suurima omanikutulu võttis Armin Karu Börsiettevõtted on tublid dividendimaksjad Majanduse lühiuudised Eesti Telekom paneb IKT idufirmadele õla alla Välismaa USA: Iraagi päästmine võib aega võtta kolm kuni viis aastat Uuring: ameeriklased tuleks Venemaa rünnaku korral appi Kolm Poola valitsuse ministrit astus nuhkimisskandaali tõttu tagasi Islamiriigi ajajoon: aasta surma ja hävingut Putin kohtus paavstiga Aasta terrorit ja surma Allahi, Halastaja ja Helde nimel Arvamus Martin Lumiste: miks pagulasprobleem ei ole kooseluseadus 2.0 Mati Raidma: varjenditest moodsa riigikaitseni Politoloog: sügis võib tuua muutusi valitsuse koosseisus Ando Kiviberg: puudutuse aeg ei saa ümber Liisa Tagel: puhkusele minejad tervitavad teid Juhtkiri: TTÜ kuratoorium! Lõpetage piinlik jant Päeva karikatuur Postimees 1934. aastal: Tartus tehakse katseid elektriomnibusega Kultuur Legendaarne Pilpaküla: «Suur-Sõjamäe» Postimehe Kinos Sport Spordi lühiuudised Hõbedased vehklemispiigad saabusid koju Saatus tasus võla Eesti meesvehklejate ees Esimese proovikivi ületanud Rein Suvi õpib julgelt oma koondise parimatelt Üksinda võitlev korvpalliliit otsib tippspordi kaitseks lahendusi Tallinn Transpordiamet valmistub velotaksode tegevust ohjeldama Tarbija Suvelillede istutamisega ei maksa kiirustada Maitsetaimed kasvavad nagu umbrohi Tartu Vana-Kuuste liitub mõisamänguga Pikalt tänavalt kaob kaks maja Õpilastest kasvasid kolleegid ja sõbrad Selguvad kaasava eelarve konkurendid Priiuse eest langenute kalmud saavad korda Viljandi ring tundub liiklejaile hirmus kitsas Tartus selgub keskkaalu maailmameistrivöö omanik Mood hakkab õues linna looma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mood hakkab õues linna looma

2 min lugemist
Finalistide kollektsioonifotode näitus Tasku keskuse teisel korrusel on avatud 22. juunini. FOTO: Kristjan Teedema

Antoniuse õues tulevad reedesel moeetendusel «Mood loob linna» esitlusele 16 kollektsiooni, milles tänavu kohtuvad boheemlik väikelinn ja suurlinna reaalsus.

Moeetenduse konkursile laekus 45 kavandikomplekti, millest finaaliks valiti välja 14 moe- ja neli aksessuaarikollektsiooni.

 

Moeetendus «Mood loob linna»

 • 12. juunil kell 22 Antoniuse õues.

Moekollektsioonid

 • Diana Arno, Arno Fashion, «Alkonost»
 • Evelin Kägo, «Space»
 • Johanna Nurm, #jonurm Spring Summer 2015
 • Kairi Lentsius, «CUT IN»
 • Katrina Kaubi, «Võnked»
 • Kertu Lepasaar ja Katarina Klett, «Kilp»
 • Kristiina Feldmann, «A Lesson in Balance. The Grid»
 • Kätrin Avarmaa, «Summerfestival»
 • Vi, Aren't your clothes saying too much about you?
 • Merilin Andre, «Living Patterns»
 • Tauri Västrik, «How many levels do U need»
 • Teele Koel, «Beyond the Horizon»

Aksessuaarikollektsioonid

 • Anni Ansmann, Jane Ansmann, «DERMAtrophy»
 • Anu Kaelussoo, «1=6»
 • Gerda Retter, Helene Sepp, Erika Kool, Kaari Sibrits, Egle Jaago, Liis Turnau, «Manivald»
 • Liisi Joala, Triin Hellat, «Nädalalõpuks maale»

Valdavalt on osalejad Tartu kõrgema kunstikooli ja Eesti kunstiakadeemia tudengid, kuid võistlustöid tuli ka Soomest ja Leedust.

Kõigile midagi

Etendus on sellel aastal linnatemaatiline, ennekõike väljendub see ürituse sõnumis ja ka lavakujunduses. Moedisaineri ja Antoniuse moeetenduse loovjuhi Triinu Pungitsa sõnul on valik tänavu väga mitmekülgne ja tema sõnul peaks iga külastaja leidma endale meeldivaid momente ja lemmikuid.

«Etendusel näeb põlist linnatüdrukut, kuid samas on ka väga kontseptuaalset, sügavat ja modernset lähenemist ning keerukaid tehnilisi momente,» rääkis Pungits. Ta lisas, et palju on lõbusat ja kergemat lähenemist moele.

Antoniuse moeetendus toimub kolmandat korda. Eelmisel aastal tehti osalejatele esimest korda konkurss, kuhu laekus ligi nelikümmend tööd. Triinu Pungitsa sõnul on ettevõtmine iga aastaga kasvanud ning järjest enam püüavad korraldajad tuua juurde lisaväärtusi.

«Me ei saa endale veel lubada panna konkursile klausel, et kollektsiooni ei tohi varem kuskil näidata. Kuid võibolla me veel kasvame ja kogume jõudu ning saame seda endale kunagi lubada,» arvas Pungits.

Näitus Taskus

Moekollektsioonide peapreemia on tuhat eurot, aksessuaarikollektsioonide oma viissada eurot. Lisaks saab võidukollektsioon septembrikuus esitlusvõimaluse Eesti EXPO moeväljapanekul Milanos.

Antoniuse moeetenduse raames on avatud finalistide kollektsioonifotode näitus Tasku keskuse teisel korrusel, seda saab vaadata 22. juunini.

Pungits ütles, et üritusele oodatakse eelkõige moehuvilisi, kuid ka kõiki teisi, kes soovivad suvel meelt lahutada. Etendus kestab poolteist tundi ja selle taustaks musitseerib bänd eesotsas Silver Sepaga.

Seotud lood
10.06.2015 12.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto