E, 27.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Assar Pauluse jõuk astus lõpuks kohtu ette

Tiina Kaukvere
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Assar Pauluse jõuk astus lõpuks kohtu ette
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eilsel kohtuistungil oli saal rahvast täis - seinaääres politsei pilgu all istusid juba vahi all olevad süüdistatavad, nende ees kaitsjad. Saalis kuulajate seas istusid need süüdistatavad, kes hetkel vabaduses.
Eilsel kohtuistungil oli saal rahvast täis - seinaääres politsei pilgu all istusid juba vahi all olevad süüdistatavad, nende ees kaitsjad. Saalis kuulajate seas istusid need süüdistatavad, kes hetkel vabaduses. Foto: Mihkel Maripuu

Eile sai Harju maakohtus alguse Assar Pauluse väidetava kriminaalse jõugu kohtuasi, mille materjalid saadeti kohtusse juba tänavu jaanuaris. Jõugu väidetav juht Assar Paulus on vahi all olnud mullu aprillist.

Mahukas kriminaalasjas süüdistatakse kolme meest kuritegeliku ühenduse juhtimises ja 18 meest ning ühte naist kuritegelikku ühendusse kuulumises. Kokku on süüdistuse saanud 26 inimest ja kaks ettevõtet. Neil kõigil on kokku üle 20 advokaadi.

Harju maakohtus oli eile seetõttu kasutusel kõige suurem kohtusaal, mis oli rahvast peaaegu täis. Ka oli kohus tõhustanud turvakontrolli. Kui muidu kontrollitakse inimesi vaid kohtu välisuksel, siis nüüd kontrollis politsei inimesi metallotsijaga ükshaaval ka saali uksel.

Tagasi üles