Sisukord
Päevakomm
Postimees
11.06.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Aaviksoo vastas tudengitele Legendaarne Pilpaküla: «Suur-Sõjamäe» Postimehe Kinos Taavi Rõivas: minu jaoks on rahva tahe püha Eesti lühiuudised lk 4 Hüljatuna tunduvad loomapojad ei vaja inimese abi Tagakülg Peruus ellu jäänud eestlanna on intensiivravil Assar Pauluse jõuk astus lõpuks kohtu ette Istung jäi süüdistatava tervisehäda tõttu pooleli Esikülg 11.06 Saarma: segaduse tingis kogenematus Majandus SEB uueks majandusanalüütikuks sai Mihkel Nestor Suurima omanikutulu võttis Armin Karu Börsiettevõtted on tublid dividendimaksjad Majanduse lühiuudised Eesti Telekom paneb IKT idufirmadele õla alla Välismaa USA: Iraagi päästmine võib aega võtta kolm kuni viis aastat Uuring: ameeriklased tuleks Venemaa rünnaku korral appi Kolm Poola valitsuse ministrit astus nuhkimisskandaali tõttu tagasi Islamiriigi ajajoon: aasta surma ja hävingut Putin kohtus paavstiga Aasta terrorit ja surma Allahi, Halastaja ja Helde nimel Arvamus Martin Lumiste: miks pagulasprobleem ei ole kooseluseadus 2.0 Mati Raidma: varjenditest moodsa riigikaitseni Politoloog: sügis võib tuua muutusi valitsuse koosseisus Ando Kiviberg: puudutuse aeg ei saa ümber Liisa Tagel: puhkusele minejad tervitavad teid Juhtkiri: TTÜ kuratoorium! Lõpetage piinlik jant Päeva karikatuur Postimees 1934. aastal: Tartus tehakse katseid elektriomnibusega Kultuur Legendaarne Pilpaküla: «Suur-Sõjamäe» Postimehe Kinos Sport Spordi lühiuudised Hõbedased vehklemispiigad saabusid koju Saatus tasus võla Eesti meesvehklejate ees Esimese proovikivi ületanud Rein Suvi õpib julgelt oma koondise parimatelt Üksinda võitlev korvpalliliit otsib tippspordi kaitseks lahendusi Tallinn Transpordiamet valmistub velotaksode tegevust ohjeldama Tarbija Suvelillede istutamisega ei maksa kiirustada Maitsetaimed kasvavad nagu umbrohi Tartu Vana-Kuuste liitub mõisamänguga Pikalt tänavalt kaob kaks maja Õpilastest kasvasid kolleegid ja sõbrad Selguvad kaasava eelarve konkurendid Priiuse eest langenute kalmud saavad korda Viljandi ring tundub liiklejaile hirmus kitsas Tartus selgub keskkaalu maailmameistrivöö omanik Mood hakkab õues linna looma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Liisa Tagel: puhkusele minejad tervitavad teid

2 min lugemist
Liisa Tagel FOTO: Mihkel Maripuu

Kohe see algab – puhkus! Juba nädalajagu päevi taban end mõlgutustelt, kuhu ma küll lähen, mida ma teen ja millest mõnusast mõtlen. 

Plaan oli pakkida asjad ja kaduda põliseestlase kombel metsadesse*, kus ei näe ühtegi kedagi algkoju saatvat loosungit, äratusliikumist ega lugu maaväliste olendite külastusest. Soovitatavalt ka mitte kuigi palju kaasmaalasi.

Eile «Seitsmeste uudiste» viimaste saadete informatiivseid suveuudiseid vaadates sain aga teada, et kuskil pole ohutu. Minu armsa ja tuttava Kagu-Eesti on vallutanud paranähtused. Valgamaa metsasihid moodustavad sionistliku kuusnurga, mille kohta nii militaar- kui ka ufoeksperdid väidavad, et see on Nõukogude sõjaväe pärand, ent saatejuht paistab pisut paremini teadvat, et tõde võib ka kusagil mujal olla.

Minu suvepelgupaika Taevaskotta jõudis aga selgeltnägija ja tantristlik suhteekspert Veet Mano isiklikult. Kallistas sealsamas metsas kõiki naisi, kes olid tema nägemise eest mõnisada eurot välja käinud. Mul elavad vanaemad sealt mitte kuigi kaugel, hirm hakkas.

Mõtlesin, et lähen puhkusele ja mind ootab ees põlismets, maasikaväljad ja kaine mõistus, aga võta näpust. Lähed paremale – avaneb tšakra, lähed vasakule – kohtad vaimolendeid, lähed otse – sattud tantrafestivalile.

Iseenesest kena, et tegeletakse suvehooajal rahvastiku kollektiivse IQ alla vedamisega. Mitte kuigi ammu ilmunud arvamusloost Postimehe veergudel saingi teada, et kuna oleme Eestimaal küllalt ühtlaselt heledad, olevat see meil kirjuma pildiga paikadega võrreldes ilmselt märksa kõrgem. 

Samas valdab mind nüüd hirm, et võin metsmaasikaid korjates ootamatu kirgastumise osaliseks saada ja marja endale tšakrasse tõmmata. 

Täiuslikust puhkusest oleks puudu siis ilmselt vaid see, kui Kristiina Ojuland suvetuurile tuleb ja järgmise daamide käsitööringi asemel toimub X-äratusliikumise kohvikuõhtu, kust tulles saab tõdeda: «Rõõm on näha, et noored mehed on õigel teel.» Naabrimees kleebib võrrile loosungi «Eesti ei ole selleks valmis», seened hakkavad maja taga sõõride asemel kasvama päikeseristikujuliselt ning imet tulevad kaema Kanal 2, TV 3 ja «Uute uudiste» staarreporter Jaak Madison. Viimane teeb videoreportaaži sellest, kuidas must torbikseen kukeseente murul kasvab, ja TV 3 korraldab seepeale rahvaküsitluse, kas see ikka maist päritolu on.

Mis seal ikka. Peab vastu pidama, end suveraamatutega oma isiklikku aeda barrikadeerima ja kolm nädalat vapralt puhkama. Ilmselt ei muutu selle ajaga kuigi palju, kuskil hõljutakse astraaltasandiltel, kuskil räägitakse Eesti islamiseerimisest ja toimub paar meeleavaldust, aga vähemalt on minu isiklik vaim virgem.

* Kui põline ja traditsiooniline see aktiivne puhkamine ja metsailu nautimine ikka on, võib lugeda värskelt eesti keeles ilmunud rootsi etnoloogide Orvar Löfgren ja Jonas Frykmani kogumikust «Kultuurne inimene». Hea suvelugemine.

Seotud lood
10.06.2015 12.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto