Sisukord
Arvamus
Postimees
12.06.2015
Eesti LSD pani spordimehe ratastooli Male Dilbert Mälumäng Palju õnne LSD-uim vabastas sõbra pussitamise süüst Horoskoop Viimane veerg Ettearvamatu LSD Eesti lühiuudised Eesti suudab kahe aastaga võtta vastu 156 põgenikku Eesti lühiuudised Pauluse jõugu liige keeldus kohtus voodist Praegu ei otsi eestlasi keegi Lumesilla all võis haigutada oodatust laiem lõhe Swedbanki abiga haihtus Rumeenias 8,5 miljonit eurot eestlaste raha Majandus Majanduse lühiuudised Arengufond jagas stipendiume SEB uued juhid suunavad äri Leedusse Välismaa Välismaa lühiuudised «Sarvedega kuradi» võitlus Lõunanaabrid uurivad vahejuhtumit sõjaväebaasis Arvamus Lugejate kirjad: Aaviksoo peaks loobuma, Ossinovski pole ettur jt Raivo Vetik: kuidas edendada venekeelset Eesti-meelsust? Aune Valk ja Vivika Halapuu: õpime ja kohaneme Andrus Karnau autokoolid ja hotellid Juhtkiri: klaas on siiski pooltäis, mitte pooltühi Indrek Kuus: ei tasu uskuda inimesi, kes väidavad, et vajalik töö saab tehtud ainult kalli raha eest (1) Päeva karikatuur Postimees 1940. aastal: kultuurisuhted Nõukogude Liiduga Kultuur Meelis Pai hakkas rääkima: kui midagi ei tee, siis midagi ei juhtu «Billy Ellioti» rahaasjad kaovad nagu vits vette Sport Ühe jalaga edasi jõudnud käsipallikoondis lihvib koostööd Spordi lühiuudised Suurklubid vaatavad järjekordsele suurturniirile viltu Tarbija Kõige rikkam, kõige säravam, kõige suurejoonelisem Tartu Piirissaare öömajas leidub nii uut kui vana Kunstiprojekt ilmestab Baeri tänavat Bussipiletite hinnad muutuvad sügisel Kuulajate ette tuleb roki ja popi eellane Linna plaan vihastab taksojuhte Neli sõpra võtsid ette napsutegemise Aet Ollisaar: kõrgema kunstikooli lõpetajad on kunstipildis nähtaval Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raivo Vetik: kuidas edendada venekeelset Eesti-meelsust?

3 min lugemist
Raivo Vetik FOTO: Egert Kamenik

Venekeelse noorema põlvkonna lõimumise näitajad paranevad tõusvas joones, kuid Ida-Virus on näitajad nõrgemad, kirjutab TLÜ võrdleva poliitika professor Raivo Vetik.

Tellijale Tellijale

Ühiskonnas tervikuna on kasvanud eesti keele oskuse sümboolne tähtsus – näiteks väitega, et eesti keele oskus suurendab vastastikust usaldust rahvuste vahel, nõustus kaks kolmandikku kõigist venekeelsetest vastajatest. Võrreldes 2008. aasta monitooringuga on see näitaja suurenenud enam kui kaks korda.

Kuna eesti keele oskuse ja Eesti kodakondsuse näitajad eri vanuserühmades peegeldavad paljuski struktuurseid ja demograafilisi protsesse, siis on toodud trendid igati loogilised. Samas võib aga lisada, et ka mitmed hoiakunäitajad on venekeelsetel noortel vanemate omadega võrreldes tunduvalt positiivsemad.

11.06.2015 13.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto