Sisukord
AK
Tänane leht
13.06.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tõeline proovikivi Palju õnne Kuumad Eesti poisid ehk miks «urmased» venelastele nalja tegid Usutav mees Tallinna suuravarii põhjustanud BMW juht oli joobes Komisjon toetab valitsuse seisukohta põgenikekvoodi osas Valitsuse liikmetest on enim võlgu peaministril Eesti lühiuudised lk 4 TV 3 jääb vabalevisse Tagakülg Uued rannavalvurid läbisid kondiproovi Majandus TV 3 jääb vabalevisse Välismaa Välismaa lühiuudised Moldova jäi peaministrita Germanwingsi uurimine laieneb Arvamus Kogenud liider Tõeline proovikivi Ülearu usin Usutav mees Jaanus Piirsalu: pelgupaik, terrorism ja armastus Juhtkiri: pagulasküsimusele mõistlik lahendus Päeva karikatuur Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Imbi Paju essee: elu ees seistes Aare Tark, Sten Andreas Ehrlich: kas lask pimedusse tabab sõpra või vaenlast? Peeter Langovitsi tagasivaade: Linnateatri lavaauk, musketäride mängumaa Kultuur Tugev sooritus Nädala plaat. Välkreiv arhitektuurimuuseumis Ponksi Bronxi poisi seksiteibid Hittide koorekiht Kirju poprokk Franz Sparks Luulehetk – hetk luules Usutav mees Võimalus jätta tantsu oma pärand Sport Spordi lühiuudised Kogenud liider Ülearu usin Peep Pahv: ülekülluses maailma mõttetu ja tulevikuta spordipidu Eesti sakslased jätkavad vigastuste kiuste kõrgel tasemel Zopp pürgib uue meeskonna toel kõrgemale Tarbija Vanemad määravad lapse netiharjumused AK Mis on Põhjamaade edu saladus? Tugev sooritus Nädala plaat. Välkreiv arhitektuurimuuseumis Ponksi Bronxi poisi seksiteibid Hittide koorekiht Franz Sparks Kirju poprokk Wallander Tallinnas Kreeka pakub suverõõme Psühhiaatrite tuleproov Viimased uudised Imbi Paju essee: elu ees seistes Lars Kepler: krimi peabki käima noateral Aare Tark, Sten Andreas Ehrlich: kas lask pimedusse tabab sõpra või vaenlast? Võimalus jätta tantsu oma pärand Miks laps ei taha enam joonistada? Arter Ranitsast saab moeasi Viimsisse saabus lihaaeg Naistega õnne, päikese ja tulemäe maal Horoskoop Suvine saatesari kutsub inglise aedu avastama Muhus on maitset Imetlust väärt inimesed Margit Härma: Pariisi liftipoiss Arter soovitab Kuidas maailmakuulsad kalakrõpsud kolme kuuga valmis said Parv võõramaiseid raudlinde – tere tulemast Eesti õhuruumi! Kolmekordne moenäitus Metallihelk on taas moes lubatud Kirjanik Justin Petrone sõlmis Eestiga rahu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Imbi Paju essee: elu ees seistes

5 min lugemist
Imbi Paju FOTO: Mats Õun

Ajalugu on elu mõtestamine. See on lugu, mida me endale räägime, mida me omavahel jagame või jagamata jätame. Vahel on mineviku avamine valulik protsess. Seda kõigis kultuurides, okupatsioonidest ja rahvusest sõltumata.

Tellijale Tellijale

Kriisiolukorras tulevad välja arhetüübid: vastupanuliikujad, kollaborandid, eluhoidjad, nahahoidjad, vaenlased ja ohvrid... Nende arhetüüpide teadvustamine on vajalik ühiskonna tervenemisprotsessis. Vabaduses pole poliitilist survet ja elu ohustavat kättemaksu. President Lennart Meri kirjutas ja ütles tihti, kuidas ta avastab endas nõukogude aja hoiakuid. See oli tema poolt suur avameelsus ja julgus ning peaks mõjuma meile kogu aeg eeskujuna. Usun, et ainult iseseisev ja enesest teadlik inimene saab nii öelda, ehitada üles riiki ja kujundada Eesti kuvandit maailmas. Elu usaldamine ja südame avamine on väärtuslik oskus, mis tuleb koos kogemuste ja ka õppimisega, aga on eelkõige võimalik vaid vabaduses.

Küüditamise mälestamispäeval on hea Meri avameelsust meelde tuletada ja kirjutada see meie kollektiivsesse jutustusse iseolemisest ja inimlikust küpsusest.

Ajalugu pole vaid teatud sündmus teatud ajahetkel, vaid ka see, kuidas sündmuse jäljed on tänasesse päeva kandunud.

12.06.2015 15.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto