Sisukord
Tarbija
Postimees
12.06.2015
Eesti LSD pani spordimehe ratastooli Male Dilbert Mälumäng Palju õnne LSD-uim vabastas sõbra pussitamise süüst Horoskoop Viimane veerg Ettearvamatu LSD Eesti lühiuudised Eesti suudab kahe aastaga võtta vastu 156 põgenikku Eesti lühiuudised Pauluse jõugu liige keeldus kohtus voodist Praegu ei otsi eestlasi keegi Lumesilla all võis haigutada oodatust laiem lõhe Swedbanki abiga haihtus Rumeenias 8,5 miljonit eurot eestlaste raha Majandus Majanduse lühiuudised Arengufond jagas stipendiume SEB uued juhid suunavad äri Leedusse Välismaa Välismaa lühiuudised «Sarvedega kuradi» võitlus Lõunanaabrid uurivad vahejuhtumit sõjaväebaasis Arvamus Lugejate kirjad: Aaviksoo peaks loobuma, Ossinovski pole ettur jt Raivo Vetik: kuidas edendada venekeelset Eesti-meelsust? Aune Valk ja Vivika Halapuu: õpime ja kohaneme Andrus Karnau autokoolid ja hotellid Juhtkiri: klaas on siiski pooltäis, mitte pooltühi Indrek Kuus: ei tasu uskuda inimesi, kes väidavad, et vajalik töö saab tehtud ainult kalli raha eest (1) Päeva karikatuur Postimees 1940. aastal: kultuurisuhted Nõukogude Liiduga Kultuur Meelis Pai hakkas rääkima: kui midagi ei tee, siis midagi ei juhtu «Billy Ellioti» rahaasjad kaovad nagu vits vette Sport Ühe jalaga edasi jõudnud käsipallikoondis lihvib koostööd Spordi lühiuudised Suurklubid vaatavad järjekordsele suurturniirile viltu Tarbija Kõige rikkam, kõige säravam, kõige suurejoonelisem Tartu Piirissaare öömajas leidub nii uut kui vana Kunstiprojekt ilmestab Baeri tänavat Bussipiletite hinnad muutuvad sügisel Kuulajate ette tuleb roki ja popi eellane Linna plaan vihastab taksojuhte Neli sõpra võtsid ette napsutegemise Aet Ollisaar: kõrgema kunstikooli lõpetajad on kunstipildis nähtaval Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kõige rikkam, kõige säravam, kõige suurejoonelisem

6 min lugemist
Jumeirah Bech Resorti rand Dubais. Päeval on siin suviti nii lämbe, et kauemaks jääda ei kannata. FOTO: Kärt Vigla

Eestlasele torkab Dubai-reisi plaanides esmalt pähe ilmselt kaks küsimust: mida selga panna (sest seal valitseb kõrbekuumus) ning kuidas käituda (sest seal elavad moslemid). Dubaisse jõudes tabab eestlast esimene üllatus: kohalikke elanikke märkab linna peal üsna harva.

Tellijale Tellijale

Suurema osa Dubai elanikest moodustavad lihttöölised Indiast ja Filipiinidelt. Peale selle on Dubaisse ajutiselt elama asunud inimesi lääneriikidest ning tänaval liigub üsna palju turiste. Rahvusrühmad omavahel eriti ei segune. Linnajaodki on kujunenud nii, et ühes piirkonnas elavad hindud, teises peamiselt eurooplased, kolmandas filipiinlased. Sama kohatruu on Dubai rahvas ka söögikohti ja lõbustusasutusi külastades.

Kohalikud moodustavad vaid viiendiku Dubai elanikest. Nad tunneb hõlpsasti ära lumivalge kandura (meeste valge hõlst) ja uhke musta abaya (naiste hõlst) järgi. Riietus näitab ära, et nemad on kohalikud ning Dubais peremehed. Kohalike riietus on uhkuseasi ning sellel on oma põhjus.

11.06.2015 13.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto