Sisukord
Arvamus
Postimees
12.06.2015
Eesti LSD pani spordimehe ratastooli Male Dilbert Mälumäng Palju õnne LSD-uim vabastas sõbra pussitamise süüst Horoskoop Viimane veerg Ettearvamatu LSD Eesti lühiuudised Eesti suudab kahe aastaga võtta vastu 156 põgenikku Eesti lühiuudised Pauluse jõugu liige keeldus kohtus voodist Praegu ei otsi eestlasi keegi Lumesilla all võis haigutada oodatust laiem lõhe Swedbanki abiga haihtus Rumeenias 8,5 miljonit eurot eestlaste raha Majandus Majanduse lühiuudised Arengufond jagas stipendiume SEB uued juhid suunavad äri Leedusse Välismaa Välismaa lühiuudised «Sarvedega kuradi» võitlus Lõunanaabrid uurivad vahejuhtumit sõjaväebaasis Arvamus Lugejate kirjad: Aaviksoo peaks loobuma, Ossinovski pole ettur jt Raivo Vetik: kuidas edendada venekeelset Eesti-meelsust? Aune Valk ja Vivika Halapuu: õpime ja kohaneme Andrus Karnau autokoolid ja hotellid Juhtkiri: klaas on siiski pooltäis, mitte pooltühi Indrek Kuus: ei tasu uskuda inimesi, kes väidavad, et vajalik töö saab tehtud ainult kalli raha eest (1) Päeva karikatuur Postimees 1940. aastal: kultuurisuhted Nõukogude Liiduga Kultuur Meelis Pai hakkas rääkima: kui midagi ei tee, siis midagi ei juhtu «Billy Ellioti» rahaasjad kaovad nagu vits vette Sport Ühe jalaga edasi jõudnud käsipallikoondis lihvib koostööd Spordi lühiuudised Suurklubid vaatavad järjekordsele suurturniirile viltu Tarbija Kõige rikkam, kõige säravam, kõige suurejoonelisem Tartu Piirissaare öömajas leidub nii uut kui vana Kunstiprojekt ilmestab Baeri tänavat Bussipiletite hinnad muutuvad sügisel Kuulajate ette tuleb roki ja popi eellane Linna plaan vihastab taksojuhte Neli sõpra võtsid ette napsutegemise Aet Ollisaar: kõrgema kunstikooli lõpetajad on kunstipildis nähtaval Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aune Valk ja Vivika Halapuu: õpime ja kohaneme

5 min lugemist
Aune Valk FOTO: Haridus- ja teadusministeerium

Rahvusvaheline täiskasvanute oskuste uuring on toonud Eesti kohta kohati üllatavaid teadmisi alates sellest, et erinevalt meie noortest pole arvutioskus keskealiste seas sugugi nii levinud, kui tavaliselt arvatakse. Mida teha, et paremaks saada, kirjutavad haridus- ja teadusministeeriumi analüüsiosakonna juhataja Aune Valk ja analüütik Vivika Halapuu.

Tellijale Tellijale

Psühholoogias on aeg-ajalt tõmmatud võrdusmärk kohanemise ja intelligentsuse vahele. Ellu jäävad ja edukamad on need liigid, kes suudavad keskkonnaga paremini kohaneda, seda enda kasuks pöörata. Ka Einstein on öelnud, et intelligentsuse mõõdupuu on võime muutuda või siis muutustega kohaneda. Kui OECD kümmekond aastat tagasi hakkas kavandama rahvusvahelist täiskasvanute oskuste uuringut PIAAC, oli just muutuv maailm ja arenenud riikide valmisolek muutustega kohaneda selle peamine tõukejõud. Kuigi on palju muid olulisi oskusi, on tõestatud, et just infotöötlusoskus on kriitilise tähtsusega, et tulla toime keerukamaks muutuval tööturul, kus lihtsad tööd liiguvad odavama tööjõuga riikidesse või kus neid töid teevad masinad. Need oskused on võtmeks ka ümberõppel ja teiste oskuste omandamisel. Nüüd on aeg küsida, mida on PIAAC meile õpetanud eestlaste kohanemisoskustest ja mis sõnumeid võtta kaasa järgmiseks kümneks aastaks. Kuidas tuleme toime muutuvas maailmas?

Meie stardipositsioon on hea. Oskame hästi lugeda ja arvutada.

11.06.2015 13.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto