Sisukord
Välismaa
Tänane leht
12.06.2015
Eesti LSD pani spordimehe ratastooli Male Dilbert Mälumäng Palju õnne LSD-uim vabastas sõbra pussitamise süüst Horoskoop Viimane veerg Ettearvamatu LSD Eesti lühiuudised Eesti suudab kahe aastaga võtta vastu 156 põgenikku Eesti lühiuudised Pauluse jõugu liige keeldus kohtus voodist Praegu ei otsi eestlasi keegi Lumesilla all võis haigutada oodatust laiem lõhe Swedbanki abiga haihtus Rumeenias 8,5 miljonit eurot eestlaste raha Majandus Majanduse lühiuudised Arengufond jagas stipendiume SEB uued juhid suunavad äri Leedusse Välismaa Välismaa lühiuudised «Sarvedega kuradi» võitlus Lõunanaabrid uurivad vahejuhtumit sõjaväebaasis Arvamus Lugejate kirjad: Aaviksoo peaks loobuma, Ossinovski pole ettur jt Raivo Vetik: kuidas edendada venekeelset Eesti-meelsust? Aune Valk ja Vivika Halapuu: õpime ja kohaneme Andrus Karnau autokoolid ja hotellid Juhtkiri: klaas on siiski pooltäis, mitte pooltühi Indrek Kuus: ei tasu uskuda inimesi, kes väidavad, et vajalik töö saab tehtud ainult kalli raha eest (1) Päeva karikatuur Postimees 1940. aastal: kultuurisuhted Nõukogude Liiduga Kultuur Meelis Pai hakkas rääkima: kui midagi ei tee, siis midagi ei juhtu «Billy Ellioti» rahaasjad kaovad nagu vits vette Sport Ühe jalaga edasi jõudnud käsipallikoondis lihvib koostööd Spordi lühiuudised Suurklubid vaatavad järjekordsele suurturniirile viltu Tarbija Kõige rikkam, kõige säravam, kõige suurejoonelisem Tartu Piirissaare öömajas leidub nii uut kui vana Kunstiprojekt ilmestab Baeri tänavat Bussipiletite hinnad muutuvad sügisel Kuulajate ette tuleb roki ja popi eellane Linna plaan vihastab taksojuhte Neli sõpra võtsid ette napsutegemise Aet Ollisaar: kõrgema kunstikooli lõpetajad on kunstipildis nähtaval Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Sarvedega kuradi» võitlus

1 min lugemist
Vladimir Linderman FOTO: SCANPIX

Ādaži sõjaväebaasis üleeile toimunud intsidendi korraldamise eest vastutuse võtnud rühmituse Teine Venemaa üks liider Vladimir Linderman või lätipäraselt Vladimirs Lindermans on Läti ühiskonna lõhestajaks olnud aastaid.

Tellijale Tellijale

«Mul on sarvedega kuradi maine, kes tahab läti rahva ja keele puruks rebida,» tunnistas Linderman 2013. aastal, rõhutades, et võitleb Läti riigi ebaõigluse vastu. Peamiselt ongi Linderman, tuntud ka pseudonüümi Abel järgi, tähelepanu pälvinud Lätis elavatele muulastele kodakondsust ja vene keelele riigikeele staatust nõudes.

1958. aastal Riias sündinud Linderman, kes räägib heas läti keeles, kuid kellel puudub Läti kodakondsus, on teinud ka äärmuslikke avaldusi. Näiteks 2001. aastal, kui Lätis toimus kohtuprotsess end Riia kiriku tornis õhku lasta ähvardanud vene natsionaalbolševike üle, teatas ta, et Lätis hakkab voolama veremeri.

11.06.2015 13.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto