Sisukord
Tänane leht
Postimees
13.06.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tõeline proovikivi Palju õnne Kuumad Eesti poisid ehk miks «urmased» venelastele nalja tegid Usutav mees Tallinna suuravarii põhjustanud BMW juht oli joobes Komisjon toetab valitsuse seisukohta põgenikekvoodi osas Valitsuse liikmetest on enim võlgu peaministril Eesti lühiuudised lk 4 TV 3 jääb vabalevisse Tagakülg Uued rannavalvurid läbisid kondiproovi Majandus TV 3 jääb vabalevisse Välismaa Välismaa lühiuudised Moldova jäi peaministrita Germanwingsi uurimine laieneb Arvamus Kogenud liider Tõeline proovikivi Ülearu usin Usutav mees Jaanus Piirsalu: pelgupaik, terrorism ja armastus Juhtkiri: pagulasküsimusele mõistlik lahendus Päeva karikatuur Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Imbi Paju essee: elu ees seistes Aare Tark, Sten Andreas Ehrlich: kas lask pimedusse tabab sõpra või vaenlast? Peeter Langovitsi tagasivaade: Linnateatri lavaauk, musketäride mängumaa Kultuur Tugev sooritus Nädala plaat. Välkreiv arhitektuurimuuseumis Ponksi Bronxi poisi seksiteibid Hittide koorekiht Kirju poprokk Franz Sparks Luulehetk – hetk luules Usutav mees Võimalus jätta tantsu oma pärand Sport Spordi lühiuudised Kogenud liider Ülearu usin Peep Pahv: ülekülluses maailma mõttetu ja tulevikuta spordipidu Eesti sakslased jätkavad vigastuste kiuste kõrgel tasemel Zopp pürgib uue meeskonna toel kõrgemale Tarbija Vanemad määravad lapse netiharjumused AK Mis on Põhjamaade edu saladus? Tugev sooritus Nädala plaat. Välkreiv arhitektuurimuuseumis Ponksi Bronxi poisi seksiteibid Hittide koorekiht Franz Sparks Kirju poprokk Wallander Tallinnas Kreeka pakub suverõõme Psühhiaatrite tuleproov Viimased uudised Imbi Paju essee: elu ees seistes Lars Kepler: krimi peabki käima noateral Aare Tark, Sten Andreas Ehrlich: kas lask pimedusse tabab sõpra või vaenlast? Võimalus jätta tantsu oma pärand Miks laps ei taha enam joonistada? Arter Ranitsast saab moeasi Viimsisse saabus lihaaeg Naistega õnne, päikese ja tulemäe maal Horoskoop Suvine saatesari kutsub inglise aedu avastama Muhus on maitset Imetlust väärt inimesed Margit Härma: Pariisi liftipoiss Arter soovitab Kuidas maailmakuulsad kalakrõpsud kolme kuuga valmis said Parv võõramaiseid raudlinde – tere tulemast Eesti õhuruumi! Kolmekordne moenäitus Metallihelk on taas moes lubatud Kirjanik Justin Petrone sõlmis Eestiga rahu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Franz Sparks

1 min lugemist
FFS- FFS FOTO: Kuvatõmmis

FFS

FFS

Domino Records

Hinne: 4

Tellijale Tellijale

Selle albumi puhul on alltekste palju. Täiesti ootamatult orbiidile kerkinud akronüümi FFS taga on väga kõvad nimed, 70ndate art-sündipop Sparks pluss nullindate esimese kümnendi dance-punk-punt Franz Ferdinand. Franz Ferdinandi jaoks oli eeskujuks Sparks, kellele omakorda oli hilisemaks eeskujuks Franz Ferdinand etc. See on umbes nii, nagu tõstaksid peegli peegli ette ja vastu vaatab lugematu arv maailmu. FFSi iroonilisse ühendmaailma sisse juhatavate kahe debüütsingli «Piss Off» ja «Collaborations Donʼt Work» pealkirjad on küllaltki kõnekad.

Muusikas on nalja teha enamasti veel keerulisem ja piinlikum kui Arvo Pärdi teose esiettekandel telekaamerate ees magama jääda. FFS on teravmeelne ning lõikav, kuid mitte kuri. Nagu arvata võib, on plaadil rokki ja rolli, klaverit ja electroʼt, muusikalikitši ja new-waveʼi, ooperi pompoossust ja häbitut poppi. Kõike niimoodi üsna parasjagu ning mõistlikes doosides, päris hulluks asi ei lähe. FFS kõlabki täpselt nii, nagu Sparks ja Franz Ferdinand koos võiksid kõlada.

12.06.2015 15.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto