Sisukord
Uudised
Tänane leht
12.06.2015
Eesti LSD pani spordimehe ratastooli Male Dilbert Mälumäng Palju õnne LSD-uim vabastas sõbra pussitamise süüst Horoskoop Viimane veerg Ettearvamatu LSD Eesti lühiuudised Eesti suudab kahe aastaga võtta vastu 156 põgenikku Eesti lühiuudised Pauluse jõugu liige keeldus kohtus voodist Praegu ei otsi eestlasi keegi Lumesilla all võis haigutada oodatust laiem lõhe Swedbanki abiga haihtus Rumeenias 8,5 miljonit eurot eestlaste raha Majandus Majanduse lühiuudised Arengufond jagas stipendiume SEB uued juhid suunavad äri Leedusse Välismaa Välismaa lühiuudised «Sarvedega kuradi» võitlus Lõunanaabrid uurivad vahejuhtumit sõjaväebaasis Arvamus Lugejate kirjad: Aaviksoo peaks loobuma, Ossinovski pole ettur jt Raivo Vetik: kuidas edendada venekeelset Eesti-meelsust? Aune Valk ja Vivika Halapuu: õpime ja kohaneme Andrus Karnau autokoolid ja hotellid Juhtkiri: klaas on siiski pooltäis, mitte pooltühi Indrek Kuus: ei tasu uskuda inimesi, kes väidavad, et vajalik töö saab tehtud ainult kalli raha eest (1) Päeva karikatuur Postimees 1940. aastal: kultuurisuhted Nõukogude Liiduga Kultuur Meelis Pai hakkas rääkima: kui midagi ei tee, siis midagi ei juhtu «Billy Ellioti» rahaasjad kaovad nagu vits vette Sport Ühe jalaga edasi jõudnud käsipallikoondis lihvib koostööd Spordi lühiuudised Suurklubid vaatavad järjekordsele suurturniirile viltu Tarbija Kõige rikkam, kõige säravam, kõige suurejoonelisem Tartu Piirissaare öömajas leidub nii uut kui vana Kunstiprojekt ilmestab Baeri tänavat Bussipiletite hinnad muutuvad sügisel Kuulajate ette tuleb roki ja popi eellane Linna plaan vihastab taksojuhte Neli sõpra võtsid ette napsutegemise Aet Ollisaar: kõrgema kunstikooli lõpetajad on kunstipildis nähtaval Meelelahutus Koomiks Sudoku

Swedbanki abiga haihtus Rumeenias 8,5 miljonit eurot eestlaste raha

7 min lugemist
FOTO: Pm

Üle kahesaja eestlase investeeris Rumeenia kinnisvarasse Swedbanki vahendusel 8,5 miljonit eurot. Tänaseks on investorid oma rahast ilma jäänud.

Tellijale Tellijale

2007. aastal laenas Peep Aaviksoo firma IPC Romanian Land Portfolio OÜ üle kahesajalt võlausaldajalt natuke alla 8,5 miljoni euro. Laen oli mõeldud selleks, et osta Rumeenias kinnisvara ja hiljem hinnatõusu pealt teenida. Laenajate seas oli palju tuntud ja vähem tuntud inimesi.

IPC Romanian Land Portfolio ei oleks seda raha investorite sõnul kunagi ilma Swedbanki abita kokku saanud. «Tuleb välja, et Swedbank müüs oma parimatele klientidele oma kõige suuremat vara, milleks on usaldus,» ütleb teine anonüümsust palunud investor, kes on samuti praeguseks üle 60 000 euro suurusest investeeringust ilma jäänud. Ta on asja uurinud ja saanud teada, et võlakirjade programmi nõustasid Swedbanki juristid ja intressitoodete osakond.

Et hoiduda Eesti Finantsinspektsiooni järelevalvest, korraldati võlakirjade emissioon kinnisena. Seda kinnitati võlakirju tutvustavas emissiooniprospektis, mida vahendas omakorda samuti Swedbank.

Swedbank kinnitab, et nemad võlakirjaemissiooni ei korraldanud. «Kõik Nord Hill Land Portfolio võlakirjad, mille emissioonides osaleti, märgiti panga klientidele, pank endale võlakirju ei märkinud. Meil ei olnud lepingulist suhet ei emissioonide korraldamiseks ega emitendiga seotud ettevõtete nõustamiseks – seega ei võtnud Swedbank Markets mingit emissiooni korraldaja ega koordineerija rolli,» väidab Swedbank oma kommentaaris.

11.06.2015 13.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto