Sisukord
Arvamus
Postimees
12.06.2015
Eesti LSD pani spordimehe ratastooli Male Dilbert Mälumäng Palju õnne LSD-uim vabastas sõbra pussitamise süüst Horoskoop Viimane veerg Ettearvamatu LSD Eesti lühiuudised Eesti suudab kahe aastaga võtta vastu 156 põgenikku Eesti lühiuudised Pauluse jõugu liige keeldus kohtus voodist Praegu ei otsi eestlasi keegi Lumesilla all võis haigutada oodatust laiem lõhe Swedbanki abiga haihtus Rumeenias 8,5 miljonit eurot eestlaste raha Majandus Majanduse lühiuudised Arengufond jagas stipendiume SEB uued juhid suunavad äri Leedusse Välismaa Välismaa lühiuudised «Sarvedega kuradi» võitlus Lõunanaabrid uurivad vahejuhtumit sõjaväebaasis Arvamus Lugejate kirjad: Aaviksoo peaks loobuma, Ossinovski pole ettur jt Raivo Vetik: kuidas edendada venekeelset Eesti-meelsust? Aune Valk ja Vivika Halapuu: õpime ja kohaneme Andrus Karnau autokoolid ja hotellid Juhtkiri: klaas on siiski pooltäis, mitte pooltühi Indrek Kuus: ei tasu uskuda inimesi, kes väidavad, et vajalik töö saab tehtud ainult kalli raha eest (1) Päeva karikatuur Postimees 1940. aastal: kultuurisuhted Nõukogude Liiduga Kultuur Meelis Pai hakkas rääkima: kui midagi ei tee, siis midagi ei juhtu «Billy Ellioti» rahaasjad kaovad nagu vits vette Sport Ühe jalaga edasi jõudnud käsipallikoondis lihvib koostööd Spordi lühiuudised Suurklubid vaatavad järjekordsele suurturniirile viltu Tarbija Kõige rikkam, kõige säravam, kõige suurejoonelisem Tartu Piirissaare öömajas leidub nii uut kui vana Kunstiprojekt ilmestab Baeri tänavat Bussipiletite hinnad muutuvad sügisel Kuulajate ette tuleb roki ja popi eellane Linna plaan vihastab taksojuhte Neli sõpra võtsid ette napsutegemise Aet Ollisaar: kõrgema kunstikooli lõpetajad on kunstipildis nähtaval Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau autokoolid ja hotellid

2 min lugemist
Andrus Karnau FOTO: Pm
Tellijale Tellijale

Seda teab nüüd juba iga väike lapski, et hotelliomanikke tabab kohe hirmus ebaõiglus, kui käibemaks kasvab viie protsendipunkti võrra. Aga seda enamik ei tea, et autokoolide õppemaksult ei saa edaspidi enam tulumaksu tagasi küsida. Juhiloa saamiseks hädavajalik koolitus läheb valitsuse maksumuudatuste paketi jõustudes viiendiku võrra kallimaks.

Maksusoodustuste häda on ju selles, et kord välja antut on keeruline tagasi küsida. Nagu muidki soodustusi või toetusi. Kui sotse enam valitsuses ka poleks, siis vaevalt et mõni järgmine valitsus julgeks juba lubatud 420 eurost kolmelapselise pere toetust kärpima hakata. Või madalapalgaliste tulumaksutagastust. Viimasega võib selle võrra lihtsam olla, et enamik selle soodustuse saajaid ei pruugi mõistagi, et mis raha ja kust see tulema peaks. Küllap mõistavad seda aga ettevõtjad, kellele see soodustus lubab edasi kasutada madalapalgalist tööjõudu, ning kaupmehed, kes korra aastas, tulumaksutagastuse aegu saavad suurema müügikäibe.

11.06.2015 13.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto