Sisukord
Uudised
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (45) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu kõrgema kunstikooli juhina jätkab Vallo Nuust

1 min lugemist
Vallo Nuust galeriis Noorus. FOTO: Kristjan Teedema

Reedel kogunes haridus- ja teadusministeeriumisse valimiskogu, et otsustada, kes saab ministeeriumi poolt saladuses hoitud kolme kandidaadi hulgast Tartu kõrgema kunstikooli rektoriks. Sellele ametikohale osutus valituks Vallo Nuust (53), kes on rektorina töötanud aastast 2005.

Vallo Nuust on lõpetanud aastal 1992 Tartu ülikooli ajakirjanduse erialal, omandas aastal 2003 samal erialal magistrikraadi ja on praegugi osalise koormusega ajakirjandusõppejõud. Aastail 2003 – 2011 õppis ta sama ülikooli sotsiaalteaduskonna doktorantuuris ja peale selle on ta harinud ennast paljudel täiendkoolitustel.

Ajakirjandustööd tegi ta aastast 1988, enne esimest korda rektoriks valimist oli ta aastail 2001-2005 Postimehe reporter.

Tartu kõrgema kunstikooli rektori uus ametiaeg algab tänavu 1. augustil ja lõpeb 31. juulil 2020.

Rektori valis ministeeriumi teatel seitsmeliikmeline valimiskogu, kuhu kuulusid kaks ministeeriumi esindajat, kaks Tartu kõrgema kunstikooli nõunike kogu esindajat, üks kooli õppejõud ja üks üliõpilane ning MTÜ Eesti Kultuuri Koda esindaja.

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto