Sisukord
Kultuur
Tänane leht
15.06.2015
Eesti Riisalu peab Keskerakonda IRLst puhtamaks Uued kiiruskaamerad pildistavad tuhandeid kihutajaid Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti mälestas juuniküüditamise ohvreid Palju õnne Tagakülg Sotside toetus kasvas märgatavalt Tartus suur alko- ja narkoreid Joobnud kihutaja püüdis pageda Eesti lühiuudised Valik skandaale riigi äriühingute nõukogudes Riigifirmade uste alt paistab orava saba Majandus Riigi IT-juht: Eesti on küberkurjategijaile parim sihtmärk Välismaa Roots prints Carl Philip pidas muinasjutulised pulmad Thbilisi tulvades hukkus inimesi ja hävis loomaaed USA kavatseb paigutada Ida-Euroopasse raskerelvastust Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1936. aastal: varanduste konfiskeerimine ja kollektiivsed karistused Lugejate kirjad Artemi Troitski: plussid ja miinused Kultuur Stseenid ühest 45-aastasest abielust Värv pritsib silmad täis Sport Spordi lühiuudised Tänak säras ja katkestas Nabi pigistas pooltühjast sidrunist mahla välja Väravapõua lõpetanud Zenjov aitas häbi maha pesta Koondise parimad San Marino vastu olid Zenjov ja Kallaste Neli aastat sportlikku kangelastegu Jalgpalliimed keset Atlandi ookeani ja tasuta lõhe Käsipallikoondise edasipääs jäi ühtsuse taha Tarbija Lugeja küsib, ekpert vastab: võlgnik, tunne oma õigusi Tartu Tartu kõrgema kunstikooli juhina jätkab Vallo Nuust Galerii: kunstitudeng kujundas ümber spordimaja fuajee Mehed kuulasid Ülenurmel mootorite laulu Neiud koguvad heategevuseks käsitööd Lina tänava haiglakvartali tulevik jõuab arutelule Rahingele plaanitakse dementsete inimeste hooldekodu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Galerii: kunstitudeng kujundas ümber spordimaja fuajee

1 min lugemist

Kui spordisaale on sihtasutus Tartu Sport aegade jooksul ikka uuendanud, siis spordiga vähem seotud ruumide remondiks raha tihti napib. Kui panna aga kokku idee, vajadus ja heade toetajate abi, võib teha imesid.

Täna avati pidulikult Turu tänava spordihoone uuendatud fuajee. Ruum, mis seisis samasuguses olukorras 1974. aastast, mil spordihoone ehitati. Nüüd on uue kuue saanud ruumi seinad ja ka põrand.

Kujunduse autor on Tartu kõrgema kunstikooli tudeng Merili Sulg, kes kaitses teosega kolmapäeval oma lõputöö. Mis hinde ta selle eest saab, selgub reede õhtul, kuid ta avaldas Tartu Postimehele oma veendumust, et läbi ta ei kukkunud ja hinne peaks tulema positiivne.

Lõputöö pealkiri on «Kõrgemalt, täpsemalt, ilusamalt» ning see vahendab motiive vehklemisest, pallimängudest, iluvõimlemisest ja jooksust.

Lõputöö juhendaja on Madis Liplap, kelle kinnitusel sai ettevõtmine alguse oktoobrikuus, mil Tartu Sport pöördus kõrgema kunstikooli poole. Kool korraldas kavandite konkursi ning usaldas fuajee Merili Sule kätte. Liplap leidis veel, et kunstiteos võib ka ajas muutuda. Arvestades Tartu vehklejate hiljutist saavutust, võiks seintele maalida juba ka hõbemeldalid.

Uudse ja keskkonnasõbraliku bio-epokatte kinkis spordihoonele Soome firma Nanten Coatings. Vajaliku värvi annetas aga Värvikeskuste Grupp OÜ.

Lisaks olid abiks Tartu kutsehariduskeskuse õpilased, kes aitasid praktika raames värvida 43 meetri pikkust koridori.

Seotud lood
13.06.2015 16.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto