Sisukord
Tänane leht
Postimees
15.06.2015
Eesti Riisalu peab Keskerakonda IRLst puhtamaks Uued kiiruskaamerad pildistavad tuhandeid kihutajaid Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti mälestas juuniküüditamise ohvreid Palju õnne Tagakülg Sotside toetus kasvas märgatavalt Tartus suur alko- ja narkoreid Joobnud kihutaja püüdis pageda Eesti lühiuudised Valik skandaale riigi äriühingute nõukogudes Riigifirmade uste alt paistab orava saba Majandus Riigi IT-juht: Eesti on küberkurjategijaile parim sihtmärk Välismaa Roots prints Carl Philip pidas muinasjutulised pulmad Thbilisi tulvades hukkus inimesi ja hävis loomaaed USA kavatseb paigutada Ida-Euroopasse raskerelvastust Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1936. aastal: varanduste konfiskeerimine ja kollektiivsed karistused Lugejate kirjad Artemi Troitski: plussid ja miinused Kultuur Stseenid ühest 45-aastasest abielust Värv pritsib silmad täis Sport Spordi lühiuudised Tänak säras ja katkestas Nabi pigistas pooltühjast sidrunist mahla välja Väravapõua lõpetanud Zenjov aitas häbi maha pesta Koondise parimad San Marino vastu olid Zenjov ja Kallaste Neli aastat sportlikku kangelastegu Jalgpalliimed keset Atlandi ookeani ja tasuta lõhe Käsipallikoondise edasipääs jäi ühtsuse taha Tarbija Lugeja küsib, ekpert vastab: võlgnik, tunne oma õigusi Tartu Tartu kõrgema kunstikooli juhina jätkab Vallo Nuust Galerii: kunstitudeng kujundas ümber spordimaja fuajee Mehed kuulasid Ülenurmel mootorite laulu Neiud koguvad heategevuseks käsitööd Lina tänava haiglakvartali tulevik jõuab arutelule Rahingele plaanitakse dementsete inimeste hooldekodu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Stseenid ühest 45-aastasest abielust

3 min lugemist
Kate (Charlotte Rampling) ja Geoff (Tom Courtenay), aastakümneid üksteise kõrval. FOTO: Kaader filmist

Mees ja naine, Kate ja Geoff Mercer, valmistuvad oma 45. pulma-aastapäeva suursuguseks peoks. Režissöör-stsenarist Andrew Haigh lubab vaatajal jälgida pea pool sajandit abielus olnud paari kuut järjestikust päeva selle suursündmuse eel. 

Tellijale Tellijale

Juba «45 aasta» algusminutitel lõhub vanapaari idülli aga üks saksakeelne kiri, mis teatab, et mehe nooruspõlve armukese laip on leitud Šveitsi Alpide liustikult ning 50 aastat tagasi mägimatkal õnnetult elu kaotanud naise keha on jääolude tõttu säilinud pea muutumatul kujul. Mees kaob iga päevaga järjest enam oma nooruspõlve armastuse leina ning naine tegeleb päev-päevalt aina mõttetumana näiva pulma-aastapäevapeo organiseerimisega.

See on lugu sellest, mis võib peituda kahe aastakümneid koos olnud inimese pikaaegse suhte pealispinna all ning kuidas 45 aastat kestnud õnnelikku abiellu lüüakse vaid mõne valusa sõna, pilgu ja teo abil üks saatuslikult halvav mõra. Kuidas üldse on kestnud see pikk abielu, kui tema alustalad on nii haprad?

13.06.2015 16.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto