Sisukord
Välismaa
Tänane leht
15.06.2015
Eesti Riisalu peab Keskerakonda IRLst puhtamaks Uued kiiruskaamerad pildistavad tuhandeid kihutajaid Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti mälestas juuniküüditamise ohvreid Palju õnne Tagakülg Sotside toetus kasvas märgatavalt Tartus suur alko- ja narkoreid Joobnud kihutaja püüdis pageda Eesti lühiuudised Valik skandaale riigi äriühingute nõukogudes Riigifirmade uste alt paistab orava saba Majandus Riigi IT-juht: Eesti on küberkurjategijaile parim sihtmärk Välismaa Roots prints Carl Philip pidas muinasjutulised pulmad Thbilisi tulvades hukkus inimesi ja hävis loomaaed USA kavatseb paigutada Ida-Euroopasse raskerelvastust Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1936. aastal: varanduste konfiskeerimine ja kollektiivsed karistused Lugejate kirjad Artemi Troitski: plussid ja miinused Kultuur Stseenid ühest 45-aastasest abielust Värv pritsib silmad täis Sport Spordi lühiuudised Tänak säras ja katkestas Nabi pigistas pooltühjast sidrunist mahla välja Väravapõua lõpetanud Zenjov aitas häbi maha pesta Koondise parimad San Marino vastu olid Zenjov ja Kallaste Neli aastat sportlikku kangelastegu Jalgpalliimed keset Atlandi ookeani ja tasuta lõhe Käsipallikoondise edasipääs jäi ühtsuse taha Tarbija Lugeja küsib, ekpert vastab: võlgnik, tunne oma õigusi Tartu Tartu kõrgema kunstikooli juhina jätkab Vallo Nuust Galerii: kunstitudeng kujundas ümber spordimaja fuajee Mehed kuulasid Ülenurmel mootorite laulu Neiud koguvad heategevuseks käsitööd Lina tänava haiglakvartali tulevik jõuab arutelule Rahingele plaanitakse dementsete inimeste hooldekodu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Roots prints Carl Philip pidas muinasjutulised pulmad

1 min lugemist
Rootsi prints Carl Philipi ja Sofia Hellqvisti pulmapäev. FOTO: SCANPIX

Rootsil on nüüd värske printsess: nädalavahetusel peeti Stockholmis kuninglikke pulmi, abiellusid Rootsi prints Carl Philip (36) ja endine modell Sofia Hellqvist (30).

Laulatus toimus pärastlõunal Stockholmi kuningalossi kirikus, kus 400 külalise ja miljonite televaatajate ees ütlesid abiellujad selge ja kõva jaa-sõna. Pruut säras terve laulatuse vältel üle kogu näo, prints võitles aga tseremoonia ajal liigutuspisaratega.

Peale Rootsi kuningliku perekonna kutsuti pulma ka teiste Euroopa kuningakodade liikmeid. Kohal viibisid Briti prints Edward, Belgia kuninganna Mathilde ja Jaapani printsess Takamado.

Tseremoonia järel tegid Carl Philip ja Sofia kaarikuga tiiru kesklinnas, kuhu neid oli tervitama kogunenud tuhandeid plakatite ja Rootsi lippudega inimesi.  

Pulmapidu peeti kuningalossis, esinesid mitmed tuntud rootsi muusikud nagu Icona Pop ja DJ Avicii ning üritus kestis varajaste hommikutundideni.

Kuninglik perekond olevat Sofia tolle kunagisest topless-modelli ja tõsielusarjakarjäärist hoolimata kohe sõbralikult vastu võtnud, küll jätkas meedia teema kajastamist, kas naine sobib ikka oma värvika tausta tõttu printsessiks. See viis Carl Philipi lõpuks selleni, et too süüdistas ajakirjanikke, et nood kiusavad Sofiat tolle mineviku tõttu samamoodi, nagu teda koolis düsleksia tõttu mõnitati.  

«Enne Sofiaga kohtumist ei tundnud ma armastuse maagiat. Pärast Sofiaga kohtumist tean, kuidas armastus võib inimest muuta,» oli Carl Philip ühes varasemas usutluses rääkinud. Enne nüüdse abikaasaga kohtumist oli printsil olnud kümneaastane suhe avalike suhete valdkonnas töötanud Emma Pernaldiga.

Carl Philip on kuningas Karl XVI Gustavi ja kuninganna Silvia teine laps ja kannab tiitlit Värmlandi hertsog. Prints säilitab oma tiitli tänu 1980. aasta parandusele, mille kohaselt saab Hellqvistist abielu kaudu printsess ning ta hakkab kandma Värmlandi hertsoginna tiitlit. Carl Philip on Rootsi kroonprintsess Victoria ja tolle tütre Estelle järel troonipärimisjärjekorras kolmas.

Seotud lood
13.06.2015 16.06.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto